CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, çarşaflı kadına yönelik partililerin saldırısına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bu bir insan. Dertleri olabilir. Gelip bir şeyler anlatmak istemiştir. Siz kişilerin kılık kıyafetlerine müdahale ederseniz doğru olmaz." dedi. Kılıçdaroğlu, en büyük rakibi Kadir Topbaş'ı da metrobüs çalışmalarından dolayı kutladı.

Kemal Kılıçdaroğlu bugün Kapalıçarşı esnafını ziyaret etti. Fatih, Güngören belediye başkan adaylarının da bulunduğu 3 otobüs dolusu partiliyle Kapalıçarşı'ya gelen Kılıçdaroğlu'nun yaında Gürsel Tekin'in bulunmadığı görüldü. Çarşıyı gezen Kılıçdaroğlu esnafla tokalaştı. Bazı esnafların Kılıçdaroğlu'nun mozaikten yapılma portresini taşıdığı görüldü.

Ziyareti tamamlayıp Küçükçekmece'ye giden Kılıçdaroğlu'na basın mensupları dün yaşananlar ile ilgili soru yöneltti. Kıymet Özgür isimli kadına yapılanların kabul edilir olmadığına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Bu bir insan. Dertleri olabilir. Gelip bir şeyler anlatmak istemiştir. Siz kişilerin kıyafetlerine müdahale ederseniz doğru olmaz. Bayan otobüse binmek istedi, önce alındı. Daha sonra otobüsten indi. Açılış gerçekleştirildi. Açılış sonrası yeniden otobüse binmek isteyince bir takım sorunlar olmuş. Ancak CHP'li olduğu anlaşıldı. Herkese saygı duymak zorundayız." şeklinde konuştu.

Gazetecilerin, "Saldırıyı gerçekleştirenlerle ilgili ne yapılacak?" şeklindeki sorusuna Kılıçdaroğlu, "Onu parti yönetimine soracaksınız. Ben yönetimde değilim. Ben İBB başkan adayıyım. Yalnız bu olayla ilgili provokasyon olup olmadığı kuşkuları var. Kılık kıyafeti ne olursa olsun hiçbir insana müdahale edilmemeli." şeklinde yanıt verdi.-TOPBAŞ'I KUTLADI-Kılıçdaroğlu, metrobüsle ilgili yöneltilen bir soru karşısında ise Kadir Topbaş'a tebriklerini iletmek istediğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Metrobüs, güzel bir proje. Sayın Topbaş'ı kutluyorum. İnsanlar için kent trafiğinden bir kurtuluş. Proje sağlık işlerse sorun yok." dedi.

Bu arada dün CHP'lilerin darbettiği Kıymet Özgür isimli kadın, basın mensuplarının taleplerini geri çeviriyor. Özgür, "Şu anda konuşabilecek durumda değilim. Her yerim ağrıyor. Kollarım morardı. Basından kaçıyor değilim. İyileşip bir kaç gün dinlendikten sonra açıklama yapacağım. Bir kadına nasıl böyle davranılır anlamış değilim." dedi.

CİHAN