Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keçiören İlçe Başkanlığı'na sabaha karşı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce taşlı saldırı gerçekleştirildi. İlçe başkanlığının camlarını kıran şahıslar, ayrıca kurusıkı tabir edilen tabanca ile havaya birkaç el ateş ederek olay yerinden hızla uzaklaştı. Saldırı sonucu parti başkanlığında maddi hasar meydana geldi.

Olay, saat 04.00 sıralarında Keçiören Dalgıç Caddesi 31/A'da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde bulunan CHP Keçiören İlçe Başkanlığı'na kimliği belirsiz kişi veya kişiler taşlı saldırıda bulundu. Şahıslar, parti başkanlığının camlarını kırdıktan sonra kurusıkı tabir edilen tabanca ile de havaya birkaç el ateş etti. Saldırganlar, daha sonra karanlıktan da faydalanarak olay yerinden hızla uzaklaştı. Parti başkanlığında bulunan ve alt katta yemek yedikleri öğrenilen görevliler, gürültü üzerine dışarı çıktı. Parti başkanlığının camlarının kırıldığını gören yetkililer durumu polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak, kaçan şahısları bulmak için arama başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri ise ilçe başkanlığında inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonucu kurusıkı tabancaya ait olduğu öğrenilen 5 adet boş kovan bulundu.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

CİHAN