MHP Genel Başkanı DEVLET BAHÇELİ, "Fakir Fukara Fonlarıyla Bu Açlık, Bu Yoksulluk Ortadan Kalkamaz. Başbakan Sadaka Kültürüyle Bu Ülkeyi Kurtaramaz" Dedi.

MHP Genel Başkanı DEVLET BAHÇELİ, "Fakir fukara fonlarıyla bu açlık, bu yoksulluk ortadan kalkamaz. Başbakan sadaka kültürüyle bu ülkeyi kurtaramaz" dedi. Partisinin Çorum mitingdeki konuşmasında, Türkiye'de son altı yılın dört beş tane özelliğinin olduğunu belirterek, bunlardan ilkinin dış politikadaki teslimiyetçilik, ikincisinin yoksulluk, üçüncüsünün yolsuzluk, dördüncüsünün ise EKONOMİK kriz ve bu ekonomik krizin içindeki iç ve dış borç olduğunu öne süren Bahçeli, Türk-İş'in Türkiye'deki açlık ve yoksulluk sınırı hesaplamalarına işaret etti.


Bahçeli, açlık sınırının 740 TL olduğu hatırlatmasıyla, "Bu ne demek yani, en az dört kişilik bir ailenin bir ay içerisinde yapması gereken sadece gıda harcaması. Eğer 740 TL'ye sahipsen sadece sen, eşin ve iki çocuğun sağlıklı beslenebilme imkanına sahip oluyorsun. Öte yandan bir de bu bu ülkede yoksulluk sınırı var. Buda 2 bin 241 TL. Görüldüğü gibi açlık sınırı ile yoksulluk sınırı arasında büyük bir fark var" diye konuştu.
Meydan'daki Çorumlulara, "Çorum'un mahallelerinde yardımlar dağıtılıyor mu bilmiyorum ama eğer dağıtılıyorsa alın, yiyin, için, kullanın ama oyunuzu AKP'ye vermeyin." diye seslendi.

-"GÜZEL USLUP" TEMENNİSİ-
Bahçeli, konuşmasında, yerel seçimlere girecek partilerin eşit şartlarda yarışmadığını savunarak, "İki yiğit çıkmış meydana bir birlerine hakaret yarışı yapıyorlar. Bu gidişat iyi bir gidişat değildir. Böyle devam ederse kavga ve bölücülük artar. Bundan sonraki mitinglerde liderlerin Türk siyasetine yakışır şekilde güzel bir üslupla konuşmasını temenni ediyoruz" dedi. Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı siyasi ortamda çok önemli bir seçim yaşayacağını ifade eden Bahçeli,"Bu sebeple ülkede yaşayan herkesin, şartlar ne olursa olsun mutlaka sandığa koşmalarını istiyorum. Ne kadar çok katılım olursa, seçim o kadar anlam kazanır. Değişik yorumlar yapılmaz" diye konuştu.

(Anadolu Ajansı)