TAM 62 DAKİKADA BOYDAN BOYA İSTANBUL


Başbakan Tayyip Erdoğan, Metrobüsün Zincirlikuyu -Söğütlüçeşme Hattını Hizmete Soktu. Zincirlikuyu -Söğütlüçeşme Arasındaki 11.2 Kilometre 90 Milyon Liraya Mál Oldu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, metrobüsün Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme hattını hizmete soktu. Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme arasındaki 11.2 kilometre 90 milyon liraya mál oldu.
METROBÜS AÇILIŞINDAN RENKİ KARELER Toplamda Avcılar-Söğütlüçeşme arasındaki 40.6 kilometrelik metrobüs hattının maliyeti ise 366 milyon TL. Avcılar-Zincirlikuyu arası 38 ve Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme arası 24 dakika olmak üzere metrobüs hattı, 62 dakikada İstanbul’u bir baştan öbürüne kat edecek. Dün metrobüsü kullanan Erdoğan 63 dakikada Avcılar’da oldu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Demir ağlarla ördük
"Gazi Mustafa Kemal, hani ’Demir ağlar ile ördük’ diyordu ya, biz şimdi onu yapıyoruz. Bunlar ’Atatürkçüyüz’ diyorlar ama Atatürk üzerinden geçinip prim yapmaya çalışıyorlar. Tek parti döneminden sonra iktidara bile gelemediniz. Bundan sonra da gelemezsiniz, gelemeyeceksiniz. Atatürk muasır medeniyet hedefini göstermişti. Bugüne kadar medeniyet adına ne yaptınız? Dikili bir ağacınız bile yok. İstanbul ulaşımına bugüne kadar 12 katrilyon (12 milyar TL) harcadık. Bekara karı boşamak kolay. İstanbul’un adresini bile bilmeyenler, ’Biz gelince ulaşım sorununu kökten çözeceğiz’ diyorlar. ’Bunun kökü nerede?’ desen bulamazlar. Biz İstanbul’u iyi biliriz. Bu zihniyetler İstanbul’da bir katlı kavşak yapmamışlardır. Bunların kitaplarında tünel diye de bir şey yoktur. Şimdi tünel konuşmaya başladılar. Biz yedi tepeyi tünelle delerek, Ferhat Şirin’ine, yani millete çok daha rahat ulaşacak. Köşe yazarları benim ’Hamdolsun’uma çok takılmışlar. Ben de diyorum güle güle kullansınlar. İyi ciklet oldu, güle güle çiğnesinler. Pankartı indirdiler BAŞBAKAN Erdoğan, metrobüsün Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme hattını hizmete soktuğu törende, ’Son Osmanlı Padişahı 1.Recep Tayyip Erdoğan Kadıköy’e Hoşgeldin’ yazılı dövizle karşılandı. Döviz, partililer tarafından kaldırıldı. Metrobüs yolunun boydan boya AKP flamalarıyla süslendiği görüldü. Erdoğan, Söğütlüçeşme’den bindiği metrobüsle Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi’nin bahçesine kadar gitti.haberler.com