Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Polatlı'da yerel kalkınmayı gerçekleştirmek üzere 40 yılda yapılabilecek işleri 40 ayda yaptıklarını söyledi. Şehirde hemen herkesin ihtiyaç olduğunu ifade ettiği, ancak kimsenin cesaret edip kaynak üreterek yapmaya girişemediği işleri hayal olmaktan çıkardıklarını ifade eden Çelik, Polatlı'yı 21. yüzyılın gülen şehri haline getirdiklerini kaydetti.

Polatlı'daki yerel kalkınmayı, altyapıyı tamamen yenilemekle başlattıklarını ve kısa sürede şehrin bütün alt yapısın yenilediklerin söyleyen Çelik, alt yapının yanında yaşanabilir bir Polatlı için birçok projeye de imza attıklarını belirtti. Çelik, 'Biz ekip olarak 21. yüzyılın Polatlı'sını şekillendirmek üzere kolları sıvadık. 40 yılda yapılabilecek işleri biz 40 ayda bitirdik. Şehrin altyapısını bir yıl gibi kısa süre içerisinde tamamen yeniledik. Alt geçitleri inşa ettik, Polatlı'yı doğalgazla tanıştırdık. Polatlı'nın şehir merkezinden ibaret olmadığı gerçeğiyle hizmeti civar mahallelere yaydık. Mahallerimizde mahalle konaklarını açtırarak önemli bir eksiği giderdik. Taziye evi, yol, asfalt çalışmaları ile halkımıza hizmeti götürdük." diye konuştu.

Konut edindirme projesi kapsamında Polatlı'nın iki ayrı bölgesinde TOKİ ile ortaklaşa konut yapan Polatlı Belediyesi, Şentepe ve Mehmet Akif mahallelerinde 1250 konut, 2 iş merkezi, 2 cami, 2 adet 32 derslikli ilköğretim okulu, bir sağlık ocağı ve bir tane de kreş yaptırarak şehrin kentleşmesi adına önemli bir mesafe aldırdı. Belediyenin en önemli projelerinden biri olan Polatlı çok amaçlı iş merkezi ve katlı oto park PERPA'nın da yapımı bitmek üzere. Toplam 30 bin 850 metrekare alan üzerinde inşa edilen PERPA 600 araçlık oto park, 2 katlı kapalı Pazar yeri, 9 adet işyeri, 50 adet ofisten oluşan 9 katlı bir iş merkezi olacak. Mart ayı sonlarında bitmesi beklenen PERPA İş Merkezi'nin bitmesiyle birlikte şehrin önemli prestij mekanlarından biri olacağını ifade eden Başkan Çelik, 'PERPA, şehrin en önemli meselesi olan otopark problemini ortadan kaldıracaktır. Yine yıllarca açık mekanlarda pazar yapan pazarcılar artık satışlarını kapalı alanda yapacaklar." dedi.

'100 bin Polatlılı hemşerimizin musluğunda içilebilir kalitede su akacak' sözünün gerçekleştirildiğini söyleyen Çelik, Yüzükbaşı Köyü'nde kaynaktan çıkan ve yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunan içme suyunun bu gün musluklarda içilebilir şekilde aktığını söyledi. Modern bir şehrin temelini atmak için başlattıkları hizmetler zincirinin doğalgaz, alt yapı, yüzme havuzu, yeni mezbaha binası, parklar, ormanlık alanlar, piknik alanları, mahalle konakları, TEDAŞ binası, meslek yüksek okulu binası, taziye evi, alt ve üst geçitler, mücavir alanın genişletilmesi gibi hizmetlerle devam ettiğini söyleyen Çelik, 'İnsan yüzlü bir Polatlı için hizmetlere devam edeceğiz. Biz söz verdik 21. yüzyılın Polatlı'sını şekillendirmek için hizmete devam edeceğiz."

CİHAN