Öldürülerek yol kenarına atılan ceset sayısı dörde çıktı. Jandarma olayın neden işlendiğine dair önemli bilgilere ulaştı.

Ankara Kuzey Çevre Yolu Batıkent girişinde dün bulunan 3 cesedin ardından bugün de olay yerine yakın bölgede bir kişinin daha cesedi bulundu.
Çevre Yolu Batıkent girişinde, dün, yol kenarında başlarından silahla vurulmuş halde Nuray Okkalı (38), Mukaddes Şeyma Okkalı (16) ve Osman Yusuf Okkalı'ya (7) ait cesetler bulunmuştu.

Jandarma ekiplerinin çalışması sonucu, olay yerine yakın bir yerde, ailenin büyük oğlu Abdullah Okkalı'ya (18) ait olduğu belirlenen bir ceset daha bulundu. Ceset, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

MİRAS PAYLAŞILAMADI MI?

Jandarma ekiplerinin, anne Nuray Okkalı'ya ait cep telefonundan yapılan aramalardan yola çıkarak sürdürdükleri çalışma sonucu, geçen yıl Karşıyaka Mezarlığı yakınlarında, alacak verecek meselesi yüzünden öldürülen Ulus Otobüsçüler ve Dolmuşçular Derneği Başkanı olan baba Murat Okkalı'nın amcasının oğlu İ. O. gözaltına alındı.

Ankara Jandarma Alay Komutanlığında ifadesi alınan İ. O'nun, sadece Abdullah Okkalı'yı öldürdüğünü itiraf ettiği, diğer cinayetleri kabul etmediği öğrenildi.

Bu arada, baba Murat Okkalı'dan aileye yüklü miktarda miras kaldığı ve öldürülmeden önce bu paranın bir miktarını anne Nuray Okkalı'nın bankadan çektiği belirlendi.

Jandarma ekiplerinin, para ve olayda kullanılan silahı henüz bulamadığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.


Kaynak : İnternetHaber