DSP Üsküdar Belediye Başkan Adayı Tiyatro Sanatçısı Levent Kırca, siyasetçi olmamasına rağmen başkan seçilmesi halinde çok iyi hizmet ederek Üsküdar'ı Hollywood'a benzer bir kent yapabileceğini'' öne sürdü.

Kırca, ''Bir başkadır benim memleketim'' adlı oyunun Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonun'da sahnelenmesinin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Kırca, 41 yıllık sanat geçmişi olduğunu belirterek, halkın kendisini çok iyi tanıdığını ifade etti.

Bazı belediye başkan adaylarının kendilerini ''doğru'' ve ''dürüst'' sıfatları ile tanıtmalarına anlam veremediğini kaydeden Kırca, ''Ben siyasetçi değilim ama çok iyi hizmet vererek Üsküdar'ı Hollywood yapabilirim. Bu şehri Türkiye'nin cenneti yapabilirim'' dedi.

Türkiye'de işsizlik sorunun önemli noktalarda olduğunu savunan Kırca, seçilmesi halinde istihdam olanakları yaratacağını söyledi.

Belediye imkanlarıyla ortalama 5 bin kişiye istihdam olanağı yaratacağını ifade eden Kırca, şöyle konuştu:

''Belediyede kuracağım sinema dairesinde, belediye tiyatrosunda, bütün çepeçevreyi plato olarak çalıştırmak, Hollywood platoları kurmak istiyorum, buralarda 5 bin kişiye ihtiyacımız olacak. İnsanlar buralardan geçimini sağlayacak. Açacağımız meslek edindirme kursları ile insanlar para kazanabilecekleri meslekleri öğrenecekler. Ayrıca, ABD'deki veya İngiltere'deki müzikallerin benzerlerinin sahnelenebileceği tiyatrolar kurmak istiyorum.''

sondakika