Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 250 kişi işçi alacağını duyurması üzerine vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'ne akın etti. Gece saatlerinde oluşmaya başlayan sırada, şehir dışından gelenlerin de bulunması dikkat çekti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, emekli olan ve işten ayrılan personel nedeniyle 200 itfaiye ve 50 zabıta eri alacağını duyurdu. Bu duyuru, uzun bir süredir işten çıkarmaların olduğu Kocaeli'de işsizlerin umut kapısı oldu. Gece saatlerinde özellikle şehir dışından gelen kişilerin oluşturduğu sıra, sabah saatlerinde Kocaeli'den gelenlerin de eklenmesiyle daha da arttı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Personel Şefi Bayram Bayram, sırada yaklaşık 3 bin kişinin olduğunu ve sayının giderek arttığını söyledi. Bayram, gece saatlerinde başlayan sırada herhangi bir problem yaşanmaması için gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Şehir dışından gelen çok sayıda kişi olduğuna değinen Bayram, "Herkeste bir devlet işine girme istediği var. Bunun için Trabzon, Şanlıurfa ve Sivas'tan gelen var" dedi. Adayların gerekli yönetmeliklere uygun olarak, boy ve kilo denetiminden geçtiğine değinen Bayram, "Burada kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz. Başvurular 5 gün daha sürecek ama biz ilk aşamada şehir dışından gelenlere öncelik veriyoruz" dedi.

CİHAN