Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa mitingindeki fotoğrafların photoshop tekniğiyle klonlanarak olduğundan fazla gösterilmesi olayında yine medyayı suçladı. Klonlamayı AKP’nin yapmasına, hatta yapan kişinin görevden uzaklaştırılmasına ve AKP Manisa İl Başkanı Mustafa Uymaz’ın "Art niyetli olmayan bir teknik hata" sözlerine rağmen Erdoğan dün yine basına çattı.

Erdoğan İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nde açılışlar yaptı, ’Tek yürek, tek vatan, tek başbakan’ pankartlarıyla karşılandı. Ardından Aydın İstasyon Meydanı’ndaki mitinge geçen Erdoğan, özetle şöyle konuştu:

Efeler şehri, merhum Adnan Menderes’in şehrini selamlıyorum. Türkiye demokrasi için bedel ödemedi diyorlar. Türkiye demokrasi için çok bedel ödedi. Bu ülkede milletin hür iradesiyle seçilmiş, milletin tercihiyle gelmiş Başbakanı, merhum Adnan Menderes’i ve bakanlarını idam sehpasına çıkarttılar. Onların kanıyla, onların canıyla demokrasinin bedelini ödedik. O zihniyet hálá yaşıyor.

Hortumu kesilenler bağırıyor. Niye bu CHP yandaşı medya bağırıyor? Bak, ne diyor? ’Fotoshop yapılıyormuş.’ Konuşmaya başladık, şu ana geldik. Belli bir süreden sonra kopmalar, dağılmalar oluyor. O yandaş medya oraları çekmeye başlıyor. Sahnenin arkasında boşluklar varsa, onları alsınlar, ortaya çıkarsınlar. Burayı göstermezler. Yahu neyi çekerseniz çekin, benim milletim burada. Oynadığınız o fotoğraflarla bir yere varamayacaksınız. 29 Mart akşamını çok merak ediyorum. Sayın Baykal ne diyecek veya kaç gün medyaya çıkamayacak? 22 Temmuz’da 3-4 gün kayboldu, merak ettiler, evinde mi, yazlıkta mı? Sonra çıktı meydana.

hürriyet