Ardahan'ın Hanak Kaymakamı Süleyman Ovalı, ilçede okullarda hem kitap dağıtıyor hem de okumanın faydalarını anlatarak teşvikte bulunuyor.

Hanak Kaymakamlığı tarafından başlatılan 'Hanak Okuyor' kampanyasına öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. İlçe merkezi ve köylerinde başlatılan kampanya çerçevesinde her öğrenciye 3 kitap hediye edilerek okumanın faydaları öğrencilere anlatılıyor.

Okuma kampanyasını başlatarak okullarda kitap dağıtan Kaymakam Süleyman Ovalı, bunun yanında öğrencilere kitap okumanın yararlarını anlatıyor.

İlçede bulunan 2 bin öğrenciye yaklaşık 7 bin kitap dağıttıklarını söyleyen Kaymakam Ovalı, Hanak ilçesini eğitimde bir cazibe merkezi haline getirmek istediklerini belirtti.

Sınavlarda başarılı olmanın bir yolunun da çok kitap okumaktan geçtiğini açıklayan Ovalı, bilgi daracığının genişlemesi, okuduğunu hemen anlayıp kavramanın, yorum yapmanın yollarının okumaktan geçtiğini öğrencilere anlatıyor.

Hanak'ta başlattıkları okuma kampanyasına öğrencilerin ilgi gösterdiğini belirten Kaymakam Ovalı, ilçenin kurtuluşunun eğitimle olacağının altını çizdi.

Her öğrenciye çeşitli alanlarda 3 kitap hediye ettiklerini ifade eden Ovalı, ilçenin bu yıl SBS ve ÖSS sıralamalarında başarılı olacağını dile getirdi.

Daha önce ilçede görev yapan imamlara ayda 1 kitap okuma zorunluluğu getirdiklerini anımsatan Ovalı, ilçedeki öğretmenlere de okuma zorunluluğu getirdiklerini vurguladı.

Her öğretmene ayda 2 kitap okuma zorunluluğunu uygulamaya koyduklarına değinen Ovalı, her öğretmenin kitapların özetini çıkarıp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edeceğinin altını çizdi.

CİHAN