ÇOCUKLARA KÖTÜ ÖRNEK OLUYORSUN


Başbakan Erdoğan, 'Ağız Tadıyla Birbirimize Küfür Edemiyoruz' Diyen Baykal'a, "Çocuklara Kötü Örnek Oluyorsun. Bari Gece Saat 12.00'den Sonra Şifreli Kanallarda Konuş." Diye Cevap Verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Ağız tadıyla birbirimize küfür edemiyoruz' diyen Baykal'a, "Çocuklara kötü örnek oluyorsun. Bari gece saat 12.00'den sonra şifreli kanallarda konuş." diye cevap verdi. Partisinin Trabzon Atatürk Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Deniz Baykal'ı eleştirdi. Kendisinin başbakan olarak 19. kez Trabzon'a geldiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Sayın Baykal, kendi partisi işbaşında olduğunda Trabzon'a acaba kaç defa geldi? Beyefendi çok meşgul, bu aralar hakaret dağarcığını da çok geliştirmiş. Çıkıp meydanlarda 'bu hükümet telekulakta çok ileri gitti, hep bizi dinliyor' diyor. Sayın Baykal o iş sizin işiniz. Devletin valileriyle konuşurken 'yes-no' tuşunu karıştıran sizsiniz. Ben seni dinlemedim, sen kendini ele veriyorsun. Bir de meydanlarda milletin önünde 'Ağız tadıyla birbirimize küfredemiyoruz' diyor. Bu nasıl bir parti genel başkanlığıdır. Hiç olmazsa gece 12'den sonra konuş, şifreli kanallarda konuş. Çocuklara kötü örnek oluyorsun. Çok ayıp oluyor. Ben bunları dinlemekten, duymaktan sıkıldım. Eyvah, eyvah benim ülkemde böyle genel başkanlar da varmış dedim." diye konuştu.


Baykal'ın AK Parti yüzde 52 oy alamazsa kaybetti' sözünü hatırlatan Erdoğan, "Yav sana ne bizim yüzde 52'mizden. Sen ne alacaksın onu söyle. Ben buradan açıkça söylüyorum. AK Parti seçimlerde birinci olamazsa siyaseti bırakırım. Sayın Baykal, sayın Bahçeli, siz birinci parti olamazsanız bırakmaya var mısınız? Ama bunlar bırakmazlar. Sandalyeye yapışmışlar. Barajın altında da kalsalar koltuklarından vazgeçmezler." şeklinde konuştu. Konuşmasında daha önceki mitinglerde olduğu gibi medyaya yüklenen Başbakan Erdoğan, vatandaşlardan yalan yanlış haber yapan gazetelere para vermemelerini istedi. Türkiye'de birilerinin küresel kriz üzerinden hükümeti yıpratmaya çalıştığını belirten Başbakan Erdoğan, "Bu kriz benim ülkemde çıkmadı ama bu krizi iyi yönetiyoruz. Eksiklerimiz olabilir, önerisi olan gelir ilgili bakanlarımla görüşür. Bunların derdi, ihracat düşsün de AK Parti kaybetsin. İşsizlik artsın da AK Parti kaybetsin. Bu kadar vicdansızlık olur mu? Ama ne yaparlarsa yapsınlar bu can bu tende durdukça biz dimdik ayaktayız." dedi. Baykal'ın Ergenekon'un avukatlığını yaptığına vurgu yapan Başbakan Erdoğan, "Ben de milletimin avukatlığını yapıyorum. Benim tek derdim bu." diye konuştu. (CİHAN)