VİLLA SAHİBİ HIRSIZLARA 11 YIL


Mersin'de Villada Oturup Hırsızlık Yaparken Yakalanan 55 Yaşındaki Zekiye G. ve Kızı 18 Yaşındaki Pınar, İki Ayrı Hırsızlık Suçundan 11'er Yıl Hapis Cezasına Mahkum Edildi. Karar Üzerine Şok Olan Anne ve Kız Ağladı.

MERSİN’de villada oturup hırsızlık yaparken yakalanan 55 yaşındaki Zekiye G. ve kızı 18 yaşındaki Pınar, iki ayrı hırsızlık suçundan 11’er yıl hapis cezasına mahkum edildi. Karar üzerine şok olan anne ve kız ağladı. Adana’nın lüks semtlerindeki hırsızlık olaylarının artması üzerine önlem alan Hırsızlık Bürosu ekipleri, Güzelyalı Mahallesi’nde 1 Aralık 2008’de şüpheli tavırlar sergileyen Pınar G. ile annesi Zekiye G.’yi takip etmeye başladı. Durdurulan anne ve kızının üzerinde hırsızlık yaptıkları evlerin kapısını açmakta kullandıkları 2 çelik tornavida, bir çay kaşığı, tel toka ve çalıntı olduğu bildirilen çok sayıda ziynet eşyası bulundu.

Mersin’den geldikleri anlaşılan anne ve kızın, aynı gün şeker hastası 62 yaşındaki Aytekin Ekin’in evine girip, parasal tutarı 15 bin TL olan, 32 yarım, 5 çeyrek, 2 tam, alyans, burma bilezik ile bir tabancayı, yine aynı mahallede oturan 46 yaşındaki Behnur Arpak’ın da evinden 175 TL para ve altın bileziklerini çaldılar, bin 200 TL değerindeki kapısını ise kırdılar.
Tutuklanan ve haklarında Adana 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılan anne Zekiye ile kızı Pınar G. karar duruşmasına çıktı. Hırsız zanlısı anne ve kızı, suçlamayı kabul etmedi. Vatansız olduklarını belirten anne ve kız, “Biz yabancı ve aşiret olduğumuz için polisler sürekli ‘yine hırsızlık yaptınız’ diye toplayıp içeri atıyor. TC vatandaşlığına geçmek istiyoruz. Ancak, kabul edilmiyor” dedi. Son sözlerinde ise, “Vallahi suçsuz” diyerek beraatlerini istedi. Altınları çalınan Aytekin Ekin, hırsız zanlısı anne ve kızından şikayetçi oldu. Hırsızlığın olduğu gün kendisinin hastanede, eşinin ise komşuda olduğunu söyleyen Ekin, “Eve girdiğimde talan edilmişti. 3 kapı kırılmıştı. Kırılan kapılar çelik ve şifreli kapılardı. Nasıl girdiklerini anlayamadım. Evin içinde el değmeyen yer kalmamış. Evimden çalınan eşyaların değeri 15 bin TL civarında. Altınlarımın bir kısmı iade edilmedi” dedi. Ev kadını Behnur Arpak ise zararının karşılanması halinde şikayetçi olmayacağını söyledi. Mahkeme hakimi, anne ve kızı, iki ayrı olaydan dolayı ‘hırsızlık, konut dokunulmazlığını bozmak, mala zarar vermek’ suçundan 11’er yıl hapse mahkum etti. Kararı fazla bulan anne kız şok olup gözyaşına boğuldu. Yakınları ise avukatları Emir Başeski’ye saldırdı. Avukat adliye çalışanlarınca saldırganların elinden güçlükle kurtarıldı.haberler.com