CHP'li başkan adayına saldırı

14 Mart 2009
Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS(Muğla), (DHA)
.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ne bağlı Beldibi Belde'sinin CHP'li Belediye Başkan Adayı Ali Erarslan, önü kesilen bir grup tarafından dövüldü. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınırken, burnu kırılan Ali Eraslan, saldırıyı AKP'li bir grubun gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

Olay, Marmaris İlçesi'ne bağlı Beldibi Beldesi'nde meydana geldi. CHP seçim ve irtibat bürosunun karşısında bulunan kahvehanede oyun oynayan gençler arasında çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Gürültü üzerine seçim bürosundan kahvehaneye giden Belde Belediye Başkan Adayı Ali Erarslan ile bu sırada bölgede devriye gezen Beldibi Jandarma Karakolu ekipleri kavgaya müdahale ederek, tarafları ayırdı.

Ortalık yatıştıktan kısa süre sonra seçim bürosuna gitmek için kahvehaneden ayrılan Ali Eraslan'ın yolu, kavgaya karışanlardan 4 kişi tarafından kesildi. Gruptan Hüseyin Çakır, iddiaya göre ‘Sen adam mısın, seni Beldibi'nden süreriz’ dedi, Ali Eraslan'ın yüzüne kafa attı. Hüseyin Çakır, ardından, aldığı kafa darbesiyle kanlar içinde yere yığılan Ali Eraslan'ı tekmeleye başladı. Durumu fark eden çevredekiler olaya müdahale edince Hüseyin Çakır kaçtı.

Ali Eraslan, hemen çevredekiler tarafından otomobille Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan kontrollerde Eraslan'ın burnunun kırıldığı tespit edildi. Burnuna üç dikiş atılan Eraslan, tedavisinin ardından taburcu edildi.

SALDIRGANLARIN AKP'Lİ OLDUĞU İDDİASI

Olayı haber alıp Marmaris Devlet Hastanesi'ne gelen Marmaris Belediye Başkanı CHP'li Ali Acar, İlçe Başkanı Yamaç Kaya ve çok sayıda partili Ali Erarslan'a geçmiş olsun dileklerini sundu.

Çıkışta basın açıklaması yapan Ali Erarslan, “Sözlü ve yol kesme saldırıları AKP'li olduğunu bildiğimiz bir grup tarafından ben ve üyelerime yapılıyordu. Bizler hiçbir zaman kavgacı ve çamur atan zihniyetlere sahip olmadık. Beldibi CHP'li gençlerine ve üyelerime sakin olmalarını, bu tür kavga ve saldırıların bir sonuç getirmeyeceğini bilmenizi istiyorum. Bana saldırarak ‘sen adam mısın? seni Beldibi'nden süreriz’ sözlerini söyleyerek burnumu kıran ve darp eden şahıs Hüseyin Çakır'dır. Bana saldıran bu kişi hakkında gerekli yasal başvurumu yaptım” dedi.

CHP Başkan Adayı Erarslan, tedavi sonrası ifade vermek için Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı'na gitti.

CHP Beldibi Belde Başkanı İlhan Barlas da, “Seçim yaklaştıkça artan bir gerilim var. Biz bu gerilimin içinde olmak istemiyoruz. Herkese sevgi ve saygı iletirken zaman zaman üyelerimize ve seçim büromuza gelen vatandaşlara AKP'li bir grup tarafından sözlü ve fiili saldırılar oluyor. Bu saatte kadar bir şikayette bulunmamıştık, ama bu saldırı sonrası her türlü yasal hakkımızı koruyacağız'' dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren Hüseyin Çakır ve beraberindeki 3 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar ifadeleri alınmak üzere Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.

hurriyet