Üsküdar Fıstıkağacı'nda bulunan bir kuyumcuya gelen silahlı soyguncu işyeri sahibinin kurşunları sonucu olay yerinde can verdi.

Edinilen bilgilere göre olay sabah 09:30 sıralarında Üsküdar Fıstıkağacı Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Polat Kuyumculuk'ta meydana geldi. Yüksel ve Şeref Polat isimli kardeşler dükkanı açtıktan hemen sonra isminin Caner Yalçın olduğu öğrenilen silahlı bir kişi kuyumcuya geldi. Silahı çıkararak kardeşleri tehdit ettiği ileri sürülen Yalçın altınların çantaya doldurulmasını istedi. Soyguncu kendisine direnen Şeref Polat'ın ağzına silahla ateş etti. Bu sırada Yüksel Polat, kendi silahını çıkararak soyguncuyu vurdu. Caner Yalçın olay yerinde yaşamını yitirdi. Olayın ardından kuyumcuya gelen ilkyardım ekipleri ağır yaralı Şeref Polat'ı Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırdı.

Kuyumcuya gelen polis soygun girişimi ile ilgili çalışmalarına başladı. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması devam ediyor. Soygun girişiminde bulunan Caner Yalçın'ın cesedi ise hala kuyumcu dükkanında bulunuyor. Savcının gelerek inceleme yapması bekleniyor.


CİHAN