Van Belediyesi, bahar ayı ile birlikte kışın tahrip olan yolları onarmaya başladı. Yollarda oluşan bozukluklar sıcak asfaltla gideriliyor.

Belediye Başkanı Burhan Yenigün, geçen yıl doğal gaz şirketinin başta olmak üzere Van Gölü EDAŞ ve Telekom'un çalışmaları sebebiyle cadde ve sokaklarda büyük tahribatların meydana geldiğini söyledi.

Bozulan yolları belediye olarak tamir etmeye çalıştıklarını ancak kış ayları sebebiyle yollarda büyük tahribatların meydana geldiğini dile getiren Yenigün, havaların ısınmasıyla birlikte yollardaki tahribatları gidererek asfaltlama çalışmalarına başladıklarını vurguladı.

Yenigün, "Bütün hazırlıklarımızı tamamladık ve şimdi tekrar dört koldan hizmete koyulduk. Kış aylarının tahrip ettiği yollarda hızlı bir faaliyete giriştik. İlk olarak Milli Egemenlik Caddesi'nde başlattığımız sıcak veya beton asfalt olarak bilenen asfaltlama sistemini tüm tahrip olan yollarımızda da yapacağız. Her yerde aynı hız ve tempo ile çalışıyoruz. Bu yıl havaların erken ısınmasıyla bizler de asfaltlama çalışmalarına aynı hızla başladık. Halkımızın çektiği sıkıntıları en aza indirmek için yoğun bir mesai içindeyiz. Tüm ekiplerimiz her alanda mahallelerde görev başı yapmış durumdadır. Öte yandan altyapısı henüz tamamlanmamış bazı kenar mahallelerimizin yollarında da stabilize çalışmalarımız sürüyor. Şu ana kadar Van'da mahallelerimizin yüzde 90'a yakın yolları stabilize malzeme ile kaplanmış durumda. Bunu bu bahar mevsiminde yüzde yüz olarak bitireceğiz. Yine İskele Caddesi'nde önümüzdeki hafta yeni çalışmalar başlatarak duyulan rahatsızlığı sona erdireceğiz." dedi.

CİHAN