KADIKÖY'DE KUYUMCU SOYGUNUİki Kişi Oldukları Öğrenilen Soyguncular, İşyeri Sahibini Öldürerek, Bir Miktar Altın Alıp Kaçtı.

İki kişi oldukları öğrenilen soyguncular, işyeri sahibini öldürerek, bir miktar altın alıp kaçtı.
Olay, Erenköy Şemsettin Gülaltay Caddesi, minibüs yolu üzerinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre akşam saatlerinde kuyumcu dükkanına gelen silahlı ve kar maskeli iki kişi, çalışan bir kişiyi etkisiz hale getirdi. Bu sırada işyerinin arkasında namaz kılan dükkan sahibi Halit Mimtaş, içeri girince altınları almak isteyen soyguncularla karşılaştı. Dükkanını soymak isteyenlerle bir süre boğuşan Mimtaş, soygunculardan birinin elindeki silahı ateşlemesi üzerine vuruldu. Bunun üzerine panikleyen soyguncular, bir miktar altın alarak hızla uzaklaştı. İşyeri sahibi Halit Mimtaş olay yerinde hayatını kaybederken, silah sesini duyan esnaf olayı polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliği alarak, soyguncuların yakalanması için operasyon başlattı.

KULLANILAN SİLAHLARDAN BİRİ KURUSIKI
Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, soyguncuların ikisinin de silahlı olduğu fakat birinin elinde 4W2kurusıkı olduğunu belirtti.haberler