KORKULUK DEMİRİ OK GİBİ FIRLADI: 1 ÖLÜ, 7 YARALI

Sultançiftliği'nde İçinde 15 Yolcunun Bulunduğu Minibüsün Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Araç Şöförü Köprü Korkuluklarına Çarptı.

Sultançiftliği'nde içinde 15 yolcunun bulunduğu minibüsün direksiyon hakimiyetini kaybeden araç şöförü köprü korkuluklarına çarptı.Minibüsün ön camından giren yaklaşık 3 metrelik korkuluk demiri arka camdan çıktı. 15 yolcunun bulunduğu minibüsünün direksiyon hakimiyetini kaybeden Salih Göçmen, Habibler Köprüsü'nün önce korkuluklarına ardından da duvarına çarptı. Minibüsün ön camından giren yaklaşık 3 metrelik korkuluk demiri münübüse saplandı. Kazada bir kişi hayatını kaybederken 7 kişi ise yaralandı.


Arnavutköy'den aldığı yolcuları 34 M 1255 plakalı minibüsüyle Topkapı'ya götüren Salih Göçmen, Habibler'de yeni yapılan çift şeritli yolda aşırı hız yaptı. Habibler Köprüsü'ne geldiğinde direksiyon hakimiyetini kaybeden Göçmen, demir korkuluklara çarptı. Kopan korkuluk demirlerinden biri minibüsün ön camından girerek tüm koltukları deldi. İlk çarpmanın ardından toprak zemine giren minibüs köprünün duvarına çarparak durdu. Minibüsteki yaralılara ilk müdahaleyi çevreden yetişenler yaptı. Kazada bir kişi kaldırıldığı kişi de yaralandı. Hastanede hayatını kaybederken Yaralılardan Erhan Çoban, Fatih Yakıncı, Hikmet Maden ve İbrahim Acar, Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Salih Göçmen, Süleyman Altuner, Muhammet Yılmaz ve Turgut Ular ise İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Korkuluk demirinin saplanması nedeniyle yaralanan Erhan Çoban tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.haberler