Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü. Kaza yerine ulaşmada kriz yaşandı. Hala Yazıcıoğlu bulunamadı... Son bilgiler;

İNTERNETHABER

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopter Göksun ilçesi Çardak beldesi yakınlarında düştü.

İşte dakika dakika yaşananlar;

HELİKOPTERDE KİMLER
VARDI?

Muhsin Yazıoğlu
BBP Genel Başkanı
Pilot Kaya İstektepe
Erhan Üstündal
BBP Sivas İl Başkanı
Yüksel Yancı
BBP Sivas İl Başkan Yard.
Murat Çetinsaya
Belediye meclis Üyesi
İHA muhabiri İsmail Güneş

ARAMALARDA 2. GECEYE GİRİLDİ/YENİ GÜN

02: 02 Bölgeye yeni arama kurtarma birimleri ulaştı. Soğuk hava etkisini sürdürüyor, bazı bölgelerde yer yer kar yağışı başladı.

Aramaların sabah saatlerinde tekrar başlayacağı devam edilirken, BBP'lilerden oluşan kurtarma ekibi, yeni belirlenen koordinatlara ulaşmaya çalışıyor. Bu ekipler kriz merkezi arasında sürekli irtibat sağlanırken, bu ekiplerin hayati tehlikeleri bulunduğu belirtiliyor.

01: 40 İçişleri Bakanı Beşir Atalay da gazetecilerin sorusu üzerine bu sabah yeni bir planı ortaya koyacaklarını açıkladı.

Atalay, sabah 04.00'de bin kişilik bir ekibin çalışma yapacağını belirterek, ''Belirlediğimiz bir alan var. Orada çalışmaya başlayacaklar. Saat 04.30'da da 5 helikopter tekrar arama çalışmaları sürdürülecek'' dedi.


BBP'DEN HEYECANLANDIRAN İDDİA

01:20 BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, yurt dışındaki bazı partililerin, kendi belirledikleri koordinatla uyumlu bilgiler aktardıklarını söyledi.

Tunç, aynı iddiaları tekrarlarken enkazda 3 canlının bulunduğu yönünde bir bilginin kendilerine ulaştığını ancak bu istihbaratın henüz yetkili birimler tarafından teyit edilmediğini ifade etti.

NASA TESPİT ETTİ, VÜCUT ISISI VAR!

Yine aynı iddialara göre bir partili NASA aracılığıyla enkazın yerini tespit ettirdi. NASA'dan alınan bu bilgi teyit edilmek istenince, resmi başvuru istendi. Bu bilgi, Başbakanlık'a aktarıldı ve ardından da enkazın yeri tespit edilerek bölgeye ekipler yönlendirildi. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu BBP'den aktarılan bilgiler. Doğruluğu henüz resmi ağızlardan teyit edilmedi.

Tüm bunlara rağmen bu gelişmelerin yaşanmasının ardından Bakan Atalay'ın bugün öğle saatlerine doğru bir sonuç elde edeceğimizi umut ediyoruz açıklaması, BBP kanalıyla ortaya atılan iddiaları güçlendirdi.

BBP: PARTİLİ MÜHENDİSLER YENİ KOORDİNAT BELİRLEDİ


00:20
BBP'li dört mühendis Yazıcıoğlu'nun bulunabilmesi amacıyla yeni bir koordinat belirledi.


Partililer, kriz masasının aksine çalışmayı o bölgeye yönlendirdi. Bölgedeki belediyelerden alınan araçlarla dün gece 23:00'da yola çıkıldı. Kar ve tipi aramaları zorlaştırırken, yer yer yol çökmeleri nedeniyle arama ekipleri gecenin karanlığında yola yaya olarak devam etme kararı aldı. Yaklaşık 100 kişilik bir ekip, aramaların ters yönünde ilerliyor.

BBP'DEN KAHREDEN İDDİA

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, bugüne kadar yapılan aramaların anlamsız biçimde ters istikamette yürütüldüğünü iddia etti.

Tunç'un zehir gibi açıklamaları ve insanı kahreden iddialar için TIKLAYIN

23.40 İçişleri Bakanı Beşir Atalay, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu da taşıyan ve dün düşen helikopterin enkazını arama çalışmalarına ilişkin, ''Arama çalışmalarında yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz'' dedi.

ARAMALAR 04.00'DAN SONRA YOĞUNLAŞACAK


Atalay, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde hükümet konağı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının devam ettiğini, sabah 04.00'dan itibaren çalışmalara hız verileceğini belirterek, şöyle dedi:

''Arama çalışmalarında yarın öğleye kadar sonuç almayı umut ediyoruz. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, bin kişilik ekip ve 6 helikopterle çalışmalara yeniden ağırlık vereceğiz. Hava şartları uygun giderse çalışmalardan daha kısa sürede sonuç alacağımızı umuyoruz. Bugün sis nedeniyle helikopterler, bölgeye gelmesine rağmen yeterince çalışma yapamadılar. Şuanda çalışmalar durmuş değil, devam ediyor. Sabah yeniden çalışmalar hız kazanacak.''


KÖKSAL TOPTAN KAZA BÖLGESİNDE
ATEŞ MHP'YE DE DÜŞTÜ. BAHÇELİ
BUGÜNE KADAR ADIM DAHİ ATMADIĞI
BBP'NİN GENEL MERKEZİNDE

BÖLGEDEKİ HAVA KOŞULLARI SERTLEŞİYOR
AYRINTILAR DİĞER SAYFADA...

Devami icin Link'e tiklayin...
Haberin DevamiAlinti: Internet Haber..