Alanya'da Dim Barajı'nın kapaklarından birinin yerinden çıktığı bildirildi. Barajın çevresinde yaklaşık 15-20 bin kişilik bir nüfusun yaşadığı sanılıyor ..

Antalya'nın Alanya ilçesinde 17 Ocak 2009 tarihinde su tutulmaya başlanan Dim Barajı'nın kapaklarından birinin yerinden çıktığı ve Dim Çayı'na çok miktarda su aktığı, bu nedenle bölgedeki yerleşim birimlerinde vatandaşların dikkatli olmaları yolunda uyarı yapıldığı bildirildi.

VATANDAŞLARA ANONS YAPILDI

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, baraj kapaklarından birinin henüz belirlenemeyen bir nedenle yerinden çıktığını ve Dim Çayı'na su akışı başladığını belirtti. Bunun üzerine Dim Çayı çevresindeki yerleşim birimlerinde anons yapılarak vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapıldığını belirten Kaymakam Doğan, şu an için bölgede tahliyeyi gerektiren bir durum olmadığını kaydetti.

Dim Barajı'nda inceleme yapan Kaymakam Doğan, ''tehlikeli bir durum olma ihtimaline karşı anons yaptırılıyor, ama şu an için herhangi bir sorun görünmüyor'' dedi.

Bu arada jandarma, Dim Barajı'na giden alt kesimdeki yolları trafiğe kapattı. Dim Barajı'na ulaşmak isteyen gazeteciler de, üst yola yönlendirildi.

Yapımı geçtiğimiz yıl sonunda tamamlanan Dim Barajı'nda 17 Ocak 2009 tarihinde düzenlenen toplu açılış töreniyle su tutulmaya başlanmış, baraj henüz tam olarak dolmamıştı.
alıntı_Sabah