+ Konu Cevapla
9 / 9 Sayfa BirinciBirinci ... 7 8 9
41 den 45´e kadar. Toplam 45 Sayfa bulundu

Yazıcıoğlu'ndan FLAŞ HABER - Helikopter Bulundu

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Yazıcıoğlu'ndan FLAŞ HABER - Helikopter Bulundu Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #41
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Yazıcıoğlu için TBMM'de Tören Düzenlendi

  Seçim çalışmaları için Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken bindiği helikopterin 25 Mart'ta düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu için TBMM'de tören yapıldı. Törene devletin üst düzey isimleri, siyasi parti liderleri, yüksek yargı organlarının mensupları, askeri erkan ve çok sayıda partili katıldı. Yazıcıoğlu'nun cenazesi Meclis'teki törenin ardından tekbir sesleri eşliğinde BBP Genel Merkezi'ne götürüldü.

  Meclis'te saat 11:30'da düzenlenen törene TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda eski ve yeni bakan, eski TBMM başkanları, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski başbakanlardan Tansu Çiller, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, SP lideri Numan Kurtulmuş ile Yazıcıoğlu'nun annesi, eşi ve çocukları ile çok sayıda partili katıldı. Geç kalan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise törenin sonuna yetişebildi. Törene katılan yetkililer, Yazıcıoğlu'nun annesi Fidan Yazıcıoğlu ile eşinin yanına giderek başsağlığı diledi. Başsağlığı dileyenlerden bazıları Yazıcıoğlu'nun annesinin elini öptü. Omuzlarda tören alanına getirilen Yazıcıoğlu'nun hayat hikayesi okundu. Bu sırada partililer gözyaşına boğulurken, annesi ve eşinin oldukça bitkin olduğu gözlendi. Yazıcıoğlu buradaki törenin ardından kortej eşliğinde başkanı olduğu BBP Genel Merkezi'ne götürüldü. Bu sırada BBP'liler tekbir getirerek başkanlarının arkasından yürüdü.

  CİHAN

 2. #42
  Üyeliği durduruldu LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını LoNELy.RoaD Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  Gözlerinizi kapattığınızda beni görürsünüz,çünkü ben hayallerinizim!
  Mesajlar
  8.421
  Blog Yazıları
  30
  Tecrübe Puanı
  0

  cry Annesine Yazdığı Mektup Duygulandırdı

  Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde helikopterinin düşmesi sonuc vefat eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mamak Cezaevi'nde iken annesine yazdığı şiir, okuyanları duygulandırıyor. Anneler Günü'nde yazılan şiirdeki "A Blok Görüldü" mührü dikkat çekiyor.


  Muhsin Yazıcıoğlu, "Gülün Şavkı" isimli şiir kitabında annesi Fidan Yazıcıoğlu'na ayrı bir bölüm ayırıyor. Mamak Cezaevi'nde iken 1983 yılında yazılan şiir, okuyanları duygulandırıyor. Şiire vurulan "A Blok Görüldü" mührü ise dikkatlerden kaçmıyor.

  Yazıcıoğlu'nun "Anama Mektup" başlıklı şiiri şöyle;

  Bugün sekiz mayıs 'Anneler Günü'

  Hatırlanıp kucaklanıyormuş anne ve sevgi

  Kalplerde şefkatle tam koca bir gün

  Hatırlanıp kucaklanıyormuş anne ve sevgi.  Ben seni bugün hatırlamadım anne

  Sana karşı sevgim aynıydı yine

  Benim sevgim sığmaz ki öyle bir gün'e

  Bir ömür de olsa doyamam sevgine.  Her an ruhumu ısıtır sıcaklığın

  Seni düşünmek bile doyumsuz zevk

  Acısı derin senden uzaklığın

  Sensin benim dünyama ışık ve renk...  Özledim ışıl ışıl sevgi dolu gözlerini

  Ne güzeldi göğsüne yaslanıp öyle ağlamak

  Ellerimle yırtardım o gül yüzlerini

  Zevk verirdi nasırlı ellerinde hırpalanmak.  Yine arıyorum dostluk dolu o yüzün

  Hep ben muhtaçtım sana yine muhtacım

  Aşkımı, sevgimi gösteremedim bir gün

  Saçlarım ağarsa da hep sana muhtacım.  Yollarım açılsa bağrıma bassam

  Sımsıcak göğsünde öyle ağlasam

  Doyumsuz sevgini tekrar yaşasam

  Hıçkırıp, naz yapın "Ana" diyerek  Anamsın, bu bir gerçek

  Sen olmasan ben olmazdım

  Sensin gönlümdeki en güzel çiçek

  İncinip, koparılsan yaşamazdım.  Hasretin unutturdu beni bana

  Sevgine karşılık veremiyorum.

  Adet olsun diye olsa da sana

  Layık bir hediye bulamıyorum.  Maddi değerleri tek tek arasam

  Hazırlasam güzel bir buket sana

  Zümrütten, yakuttan saraylar alsam

  Değeri ölçülmez yanında Anam...  Çiçek aradım dün beklersin diye

  Bulamadım taş ve demirden başka

  Sevgimin ifadesi bir tek hediye

  Yollayamadım ki inan dua'dan başka  Cennetle müjdelenmiş analar

  Sen de gezin cennet bahçelerinde

  Ayakların altından aksın ırmaklar

  Makamın melekler gibi yükseklerde  Şefaatına mazhar ol Muhammed Mustafa (s.a.v)'nın

  Rahmetiyle kuşatsın seni Allah'ım

  Yoldaşı ol hurilerle anamız Fatma'nın

  Babamla firdevs bahçelerinde gezin cananım.  Saadetle ol dünya ve ahirette

  Sana sağlık ve sıhhatler diliyorum

  Selam ve sevgiler yollayıp nihayette

  Ta yürekten ANA, ANA diyorum.

  CİHAN

 3. #43
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  hımss Son Fotoğraflar

  SON FOTOĞRAFLAR  Bbp Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Helikopterde Çekilen Son Fotoğrafına Cihan Haber Ajansı Ulaştı.

  Seçim gezisi sırasında Yozgat'a gitmek için bindiği helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterde çekilen son fotoğrafına Cihan Haber Ajansı ulaştı. BBP Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Kılıç'ın cep telefonu ile çektiği son fotoğraflarda Yazıcoğlu ile birlikte aynı kazada hayatını kaybeden İHA muhabiri ve pilot da var.

  BBP Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Bekir Kılıç'ın cep telefonuyla çektiği Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikoptere binmeden önce ve binerken çektiği kareler hafızalarda son fotoğraf olarak yerini alacak. Karenin birisinde Yazıcıoğlu helikoptere binmek üzereyken görülürken, kazada hayatını kaybeden helikopterin pilotu Kaya İstektepe'nin kapıyı açarak gülümsemesi dikkat çekiyor. Diğer fotoğrafta ise BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, helikopterin sol arka koltuğunda emniyet kemeri bağlı bir şekilde görülüyor. İHA Muhabiri İsmail Güneş de boynundaki fotoğraf makinesi ve elindeki kamerasıyla helikoptere yerleşirken görünüyor.

  (CİHAN)

 4. #44
  I'm Muslım Don't Panıc Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli Baktabul'un Çılgını Kahramankentli - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  'de Sütçü İmamlar var // Sen Bilirmisin Sütçü İmam'ı? VATAN; 46!
  Mesajlar
  10.105
  Blog Yazıları
  41
  Tecrübe Puanı
  107375059

  Siren Yazıcıoğlu’nun telefonundan 112 aranmış

  ‘Yazıcıoğlu’nun telefonundan 112 aranmış’

  M.Nuri ŞİRİN/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun İlçesi’nde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu dahil 6 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor, iddialar ve şüpheler de artıyor. Bugün DHA’ya konuşan BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, helikopter kazasında Yazıcıoğlu’nun cep telefonundan 112 Acil Servis’in arandığını ancak görüşme yapılamadığı, hattın kesilmiş olabileceğini söyledi. Cesedine en son ulaşılan gazeteci İsmail Güneş’in fotoğraf makinası, kamerası ve laptopu da savcılık incelemesi tamamlanarak bağlı bulunduğu İhlas Haber Ajansı’na teslim edildi, ancak içeriği açıklanmayan fotoğrafların depolandığı flash karta savcılık el koydu.
  Helikopter kazasıyla ilgili partisi adına Kahramanmaraş’ta sürdürülen soruşturmayı takip eden Avukat Kemal Yavuz, bugüne kadar gündeme gelmeyen iddialarda bulundu. Kemal Yavuz, kazayı 112 Acil Servisi’ni arayarak duyuran İHA Muhabiri İsmail Güneş’in bu görüşmeden sonra İHA Genel Merkezi’ni aradığını, ardından de kendisinin telefon numarasını alarak İsmail Güneş’i arayarak yaklaşık 5 dakika konuştuğunu, bu görüşmede gazetecinin kendisine “Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor” dediğini anlattı.
  Güneş’i tekrar aradığında telefonun önce meşgul sonra da kapalı olduğunu anlatan Yavuz, ayrıca, bu konuşmaların ardından Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun da cep telefonuyla 112 Acil Servis’in arandığını ancak görüşme yapılamadığını söyledi. Enkazın bulunduğu dağ silsilesinde yer alan Tüllüce Tepesi’ndeki Turkcell’e ait baz istasyonundan Muhsin Yazıcıoğlu’nun telefonundan 112 Acil Servis’e sinyal gönderildiğinin saptandığını öne süren Yavuz, “Bu aramayı da İsmail Güneş’in yaptığını düşünüyoruz. Ancak, enkazın bulunduğu noktanın 100 metrekare çevresinde telefon irtibatı sağlanmıyor. İsmail Güneş’in kendi telefonunun şarjı bittikten sonra Muhsin beyin telefonunu da alıp, 112’yi aradığını, ancak bu arada kurtulmak için enkazdan uzaklaştığı için bağlantı sağlayamadığını düşünüyoruz. Ama, şu ana kadar kimin telefonu bulundu, hangisi nerdeydi bu konular netleşmedi. Savcılık soruşturmayı yürütüyor” dedi.

  ERGENEKON TANIKLIĞI İDDİASI Avukat Kemal Yavuz, Ergenekon soruşturmasının gizli tanığı olduğu iddia edilen Muhsin Yazıcıoğlu’nun sırdaşı olduğunu, kendisiyle her türlü değerlendirmeyi yaptığını ancak bu konuda hiç konuşmadıklarını söyledi.
  Kemal Yavuz, Hrant Dink suikastının azmettiricilerinden Yasin Hayal’in duruşmaya çıkarken “Yaşasın BBP, yaşasın Alperen Ocaklar” sloganından Genel Başkan’ın çok rahatsız olduğunu ifade ederek, “Gelişmelerin her zerresini biliyorum. Genel Başkan, bu olaydan çok muzdaripti” diye konuştu.

  GÜNEŞ’İN KAMERA KAYITLARI Kemal Yavuz, sağ kurtulmak için insan üstü mücadele eden İsmail Güneş’in fotoğraf makinası, kamerası ve laptopundaki görüntü kayıtlarını incelediklerini, içeri hakkında bilgi veremeyeceğini, bu konudaki açıklamayı gerek görüldüğü takdirde soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yapacağını kaydetti.
  Öte yandan İsmail Güneş’in çalıştığı İHA’nın Kahramanmaraş temsilcisi ise Güneş’e ait fotoğraf makinası, kamera ve laptopunu teslim alıp, İHA Genel Müdürlüğü’ne gönderdiğini söyledi.

  ‘Bir tanesi yaşıyor, o da can cekişiyor’
  Kemal Yavuz, 112 ile son konuşmalarını bütün Türkiye’nin TV’lerden dinlediği gazeteci İsmail Güneş ile kendisinin de yaklaşık 5 dakika süren görüşmesini şöyle özetledi:

  Kemal Yavuz (KY): Başkan’a ne oldu
  İsmail Güneş (İG): Öldü, Başkan parçalandı, eks oldu
  KY: Başkan ne yapıyor
  İG: (Sesi yükseliyor heyecanlanıyor) Parçalandı, öldü eks oldu dedim ya. Aha şurda yatıyor.
  KY: Nerdesiniz?
  İG: Yerimizi tarif edemem bir yer görünmüyor
  KY: Etrafına iyi bak bakalım, sizi bulmamız için
  İG: Biz dağın zirvesine çok yakınız. Bulunduğumuz yer çok meyilli
  KY: Kar var mı?
  İG: Kar yok sis ve tipi var.
  KY: Taşlık, ormanlık mı nasıl bir yer
  İG: Tipi var hiç bir yer göremiyorum
  KY: Senden başka yaşayan var mı?
  İG: Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor.
  İG: O ölmek üzere ben de öleceğim. Çünkü kanamam var. Kan kaybından ben de öleceğim. Yetişin muhakkak kurtarın
  KY: Bu numaraya dikkat et. Seni tekrar arayacağım. Telefona mutlaka bak, sizi bulmamız için.


  Kaynak; Milliyet.com.tr

 5. #45
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  weeping Ce: Yazıcıoğlu'ndan FLAŞ HABER - Helikopter Bulundu

  Alıntı KOSOWALI´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  Sevgili kardeşim RABBİM bizlere nimetlerin en büyüklerinden biri olan
  AKLI ihsan eylemiş.....
  Ama becereksizler bunu kullanamadı

  Hem; Elbetteki ölüm haktır, EYVALLAH..
  İman sahibi kimsenin buna lafı olmaz.....

  Bizleri asıl üzen ihmalkarlık

  Bildiğim birşey varki oda cep telefonu kapalı bile olsa,
  Pil çıkarılmadığı sürece hem dinleme yapılabilir,
  Hemde her konumda rahatlıkla bulunabilirdi...

  112 acilden tutunda
  Yerlerini tespit etmeye çalışanlar
  Ve ayrıca kullanılan simkart'a ait şebeke bile
  Bunun hesabını vermeli....

  BU MESELE
  RAHMETLİYİ İYİ BİLİRDİKLE KAPANMAMALI..
  KAPATILMAMALI....

  Giden gitti ama en azından kalanlar rahat etsin.. yeter artık..!!!

  Bu yazının... Noktasından virgülüne,aklın ve mantığın sorgulaması gereken fikrine düşüncesine tamamen katılıyorum...İmkan var bu kişilerin kaza yaptığı biliniyor...20-25 dk konuşuluyor ama tespit yok...Kaderci olamayacağım bu şartlar altında...tamam o helikoptere binmeleri ve düşmeleri kaderlerinde olabilir...tamam düşme esnasında hayatını kaybedenlerde olabilir...ama İsmail Güneş'in kaderinde o kazayı kırıklarla atlatmak vardı...ama bu beceriksizler ihmalkarlar bu ..................İsmail Güneş'in kaderini değiştirdiler...Donarak öldü bu insan...sağdı nefes alıyor kalbi atıyordu... yanlışsam yanlış desinler...bu kadar aciz bir ülkeyiz biz ya...insanımızın hiç mi değeri yok...Devlet devletliğini gösteremedi...köylüler gitti buldu... bu ülkenin efendisi köylülerde niye kazanın olduğu gün bu köylülere kulak verilmedi...adamlar çıkıp enkazın orada olduğunu ilk gün söyledik ama aksi yönde arama yapıldı diyor...spiker kadın soruyor...kimse yardım etmedimi size...yok abla sizin asker daha gelmedi buralara diyor...bu soyutlanmacılık da neyin nesi...o kırsal alanda yaşayan insan nasıl olurda soyutlar kendini devletinden askerinden...nolur açın gözünüzü...gözünüzle değil aklınızla bakın olaylara...enkazdan telefon sinyalleri alınamıyordu...enkazı bulan köylülerle nasıl irtibat kuruldu...canlı yayında anlattılar gördüklerini....görülemiyecek bir yerde değil... buraya bakılmadı tüm ısrarlarımıza rağmen diyordu hepsi bir ağızdan...adamlara soruşturma açtılar olaydan sonra...konuşma yasağı ve telefonlarına el koyma da var...neden çünkü devletin bitmişliğini dile getirdiler...dalga geçtiler: ne diyon abla sizin asker daha uğramadı buralara...Ama işte bu ülkede herkes koyun değil güdülecek...neyin ne olduğunu kimin kim olduğunu iyi biliyor...belki yavaş yavaş akıllanıyorlar ama oda iyi...Muhsin başkanla belki aynı ortak noktada buluşmadığım fikirleri vardı...ama saygı duyulacak ve saygı duyduğum bir fikir insanıydı...doğruyu savunan ve bir takım menfaatler uğruna yolundan dönmeyen adam gibi bir adamdı...Dilden Allah rahmet eylesin demekten başka bir şey gelmiyor...Ve bu iç acıtıyor...Recep Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlu bu insanlar ülkelerini seven ülkeleri toprakları için canını varını ortaya koyan insanlardı...veren insanlardı alan değil...mıcırlı yollar karlı dağlar sebeb olmamalıydı...söyleyecek sözüm varda anlamlı cümle kurmakta zorlanıyorum düğümleniyor sebebsiz...işte Rabbim ailelerine sabırlar versin...yetimlerini korusun kollasın...ve bu son olsun...

+ Konu Cevapla
9 / 9 Sayfa BirinciBirinci ... 7 8 9

Benzer Konular

 1. Helikopter kazasında FLAŞ gelişme!
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-16-2010, 19:23
 2. Yazıcıoğlu'ndan Ağca'ya tokat!
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-26-2010, 17:19
 3. Yazıcıoğlu'ndan SON DAKİKA Haberler.....
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-27-2009, 10:36
 4. Sağlık Bakanı'ndan helikopter müjdesi !
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-09-2009, 23:48
 5. Muhsin Yazıcıoğlu'ndan Fahişe Barzani benzetmesi
  By alperen1907 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-23-2007, 16:11

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375