Yazıcıoğlu'nun öldüğünün resmen açıklanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Gül BBP Genel Merkezi'ni ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Gül, helikopter kazası sonucu yaşamını yitiren BBP lideri Muhsin Yazcıoğlu’yla ilgili olarak "Kendisini milletine adamış, prensipli, ilkeli, dürüst, yiğit bir Anadolu çocuğu olarak bilinmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesi nedeniyle BBP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek, başsağlığı dileklerini iletti.

ACABA MUCİZE OLUR MU? DİYE BEKLENTİ VARDI
Cumhurbaşkanı Gül, partiden ayrılırken, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: ''Maalesef Sayın Muhsin Yazıcoğlu'nu, değerli arkadaşlarını ve gazeteci arkadaşımızı kaybettik. Yarım saat, 1 saat öncesine kadar 'bir mucize acaba olur mu' diye bir beklenti vardı. Ama teyit edildi.

Üzüntümüz çok büyüktür. Millet olarak üzüntümüz çok büyük. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu sadece siyaset adamı, sadece Büyük Birlik Partisinin Genel Başkanı olarak değil, büyük bir vatansever olarak kendisini milletine adamış prensipli, ilkeli, dürüst bir yiğit bir Anadolu çocuğu olarak hep bilinmiştir. Ben de öyle bilmişimdir. Sizler de biliyorsunuz, uzun dönem arkadaşlığımız olmuştur. İnanıyorum ki Türk Milleti çok değerli bir evladını kaybetmiştir. Bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Başta ailesi olmak üzere bütün arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Allah rahmet etsin bütün hayatını kaybedenlere.
BÖYLE İNSANLAR AZDIR

Şu andan sonra yapılacak şey, üzüntüleri paylaşmaktır ve kendilerine dua etmektir. Kaybımız gerçekten büyük, milletimizin kaybı gerçekten büyüktür. Gördüğünüz gibi herkes kendisinin siyasi çizgisinde olsun olmasın, bütün siyasi partiler, herkesin kendisini ne kadar çok sevdiğini açık açık gösterdikleri bir gündeyiz. Böyle insanlar azdır ama ne yapalım ki kader böyle tecelli etmiştir. Kendisini sevgiyle, rahmetle anacağız. Bir kez daha bütün ailesine, tüm akrabalarına ve arkadaşlarına, tüm milletim adına başsağlığı diliyorum.''

Bu arada, Cumhurbaşkanı Gül, parti genel merkezini ziyaret ederken, dışarıdaki partililer, toplu halde dua etti, Kuran-ı Kerim okudu. BBP Genel Merkezi yakınındaki camiden de sala verildi.

internethaber.com