MHP lideri Bahçeli, Yazıcıoğlu'nun vefatı nedeniyle BBP Genel Merkezi'ni ziyaret ederek başsağlığı dileğini iletti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatından büyük acı ve üzüntü duyduğunu belirterek, ''Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve değerli dava arkadaşları, demokrasimizin şehididirler'' dedi.

Genel merkezden ayrılırken açıklama yapan Yazıcıoğlu, ''Türk milletinin değerli evladı, büyük dava adamı, Türk siyasi hayatının mümtaz şahsiyeti'' olarak nitelediği Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının elim bir kazada hayatlarını kaybettiğini belirtti.
Bahçeli, şunları söyledi:
''Acımız, üzüntümüz büyüktür. Milletimizin varlığı, birliği ve geleceği konusunda çok büyük hizmetler sunmuş bir dava insanının, demokrasinin önemli bir müessesesi olan seçimler arifesinde görevinin başında, bir seçim toplantısından diğer bir seçim toplantısına giderken hayatını kaybetmiş olması milletimiz açısından çok üzücüdür. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu Bey ve değerli dava arkadaşları demokrasimizin şehididirler.
Milletimiz onları her an bu güzellikleriyle hatırlayacaktır. Dava arkadaşları onu hiçbir zaman unutmayacaktır. Kurmuş olduğu mücadele ruhu, sürekli olarak devam edecektir, arkadaşları yalnız bırakmayacaktır. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.''


internethaebr.com