Hakkari'de, Tedavi Giderleri Üzerinden Devleti 20 Milyon Tl Dolandırdıkları İçin Gözaltına Alınan 20 Kişi Çıkarıldıkları Adli Makamlarca Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Hakkari'de, tedavi giderleri üzerinden devleti 20 milyon TL dolandırdıkları için gözaltına alınan 20 kişi çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakkari İl Defterdarlığı Muhasebe Müdürlüğü'nde ortaya çıkarılan yolsuzluk incelendikçe daha büyük rakamlar ortaya çıkıyor. Cumhuriyet savcılığının araştırmaları üzerine bazı eczane, özel poliklinik ile Sağlık, Milli Eğitim ve Muhasebe müdürlüklerinde yaklaşık 20 milyon TL'lik yolsuzluk ortaya çıkarıldı.


Aralarında memur, müdür ve doktorların da bulunduğu 20 kişi "Suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak ve kamu kurumu aleyhinde dolandırıcılık yapmak" iddiasıyla tutuklandı.
İlk olarak geçen ay içerisinde Ö.Ş. adındaki şahıs tutuklandı. 31 Mart'ta ise C.Ş., Ş.A., S.G., C.B., K.B. ve R.E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Genişletilerek devam eden çalışmaların ardından bugün Cumhuriyet Başsavcılığı, A.T., H.H., H.E., N.Ç., M.E., S.V., S.A., İ.S., A.S., A.E., M.Ç., A.T.T. ve D.G. adlı şahısların da tutuklandığını açıkladı.
Son tutuklamalarla birlikte cezaevine gönderilenlerin sayısının 20 olduğu belirtildi. Konuyla ilgili 5 kişinin daha tutuklama kararıyla arandığı kaydedildi. (CİHAN)