İzmir'in Bornova İlçesinde, Otomobilin Hoparlörü İçine Saklanmış 2 Kg 150 Gram Esrar Maddesi Ele Geçirildi. Esrar Maddesini Aracın İçinde Bulunan Ses Sistemi Buffır'a Gizleyen Kişinin Ulusal Yayın Yapan Özel Bir Tv Kanalında Basın Mensubu Olduğu Öğrenildi. Şahısın Araçtaki Basın Kartını da Uygulamalardan Kurtulmak İçin Kullandığı Belirtildi.

İzmir'in Bornova ilçesinde, otomobilin hoparlörü içine saklanmış 2 kg 150 gram esrar maddesi ele geçirildi. Esrar maddesini aracın içinde bulunan ses sistemi buffır'a gizleyen kişinin ulusal yayın yapan özel bir tv kanalında basın mensubu olduğu öğrenildi. Şahısın araçtaki basın kartını da uygulamalardan kurtulmak için kullandığı belirtildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Diyarbakır'dan İzmir'e esrar maddesi getirileceği bilgisine ulaştı. Harekete geçen ekipler, yaptıkları teknik takip ve araştırmaları sonucunda şahısların üzerinde basın kartı bulunan bir araçla dolaştığını tespit etti. Uzun süredir takip ettikleri 35 AT 7939 plakalı aracı durduran polis ekipleri arama yaptı. Yapılan aramada, aracın müzik sistemi içine saklanmış 2 kg 150 gram esrar maddesi ele geçirilirdi.

Araçta bulunan M.A., B.G. ve K.A. isimli şahıslar gözaltına alındı. B.G'nin üzerinde özel bir televizyonda çalıştığına dair ''yapım yardımcısı'' kartı bulunurken B.G'nin bu kanalda çalışıp çalışmadığı ise araştırılıyor. Polis telsizi sesi kaydedilmiş cd'ler bulunan araçtaki basın kartını, şahısların, trafik ve polis uygulamalarından kurtulmak için kullandığı bildirildi. Zanlılar yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. (CİHAN)

(Cihan Haber Ajansı)