CEP TELEFONLARI ÇEKMEYEN KÖYLÜLER, İLETİŞİMİ KOMŞULARININ ÇATISINDAN SAĞLIYOR


Sakarya'nın Geyve İlçesi Sekiharman Köyünde Şebeke Zayıf Olması Nedeniyle Köylüler, Cep Telefonlarının Çektiği Yüksek Bölgedeki Ali Kahraman'a Ait Evin Çatısında Görüşmelerini Yapıyor.

Sakarya'nın Geyve ilçesi Sekiharman köyünde şebeke zayıf olması nedeniyle köylüler, cep telefonlarının çektiği yüksek bölgedeki Ali Kahraman'a ait evin çatısında görüşmelerini yapıyor. Bölgede baz istasyonu olmadığı için Sekiharman köyünde cep telefonları zayıf çekiyor. Köylüler, yakınlarıyla görüşmek için cep telefonlarının çok iyi çektiği tepeler ile açık alanda ve yüksek bölgede bulunan Ali Kahraman'a ait evin çatısına çıkarak iletişim sağlayabiliyor.

Evinin çatısı cep telefonuyla konuşmak isteyen köylüler tarafından mesken tutulan Kahraman, köylülerin gece gündüz çatısına çıkarak görüşme yapmasından rahatsızlık duyuyor.
Cep telefonlarının köyün hiç bir yerinde çekmediğini söyleyen Raşit Yetkin, telefonları istedikleri zaman kullanamadıklarını ifade etti. Acil durumlarda dahi telefonları kullanamadıklarını vurgulayan Yetkin, "Cep telefonuyla konuşmak için yüksek tepelere ya da köyün girişinde Ali Kahraman'ın evinin çatısına çıkmamız gerekiyor. Tarlada başımıza bir şey gelse cep telefonuyla kimseye ulaşamayacağız. Bu soruna çözüm bulunmasını istiyoruz." dedi.
Köylülerden Ali Özmen ise, cep telefonuyla konuşmak için 800 metre uzaklıktaki Ali Kahraman'ın evinin çatısına gitmek zorunda kaldığını belirtti. Evin çatısında da telefonların zaman zaman çekmediğini anlatan Özmen, köyde 300 civarında cep telefonu kullanıcısının olduğunu kaydetti.
Müşerref Sünger isimli genç kız ise arkadaşlarıyla istediği zaman konuşamadığını dile getirdi.
Evden izin alarak komşularının çatısından arkadaşlarını arayabildiğini ifade eden Sünger, "Arkadaşımızı istediğimiz zaman arayamıyoruz. Çatıdan kounuşmak zorunda kalıyoruz. İsyediğimiz zaman gelemiyoruz. Evden çekse güzel olacak." diye konuştu.
Ali Kahraman, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle geceleri çatıdan gelen seslerden rahatsız olduğunu söyledi.
Evin çatısının köy yolu ile aynı seviyede olduğunu ve bu nedenle köylülerin hiç zorlanmadan çatıda görüşmelerini yapabildiğini aktaran Kahraman, "Köyde cep telefonları bir tek benim evin çatısında çekiyor. Evin çatısında köylüler sürekli konuşma yapıyorlar. Köydeki herkes benim arkadaşım kimseye kızamıyorum. Ancak geceleri çatıdan gelen seslerden rahatsız oluyorum. Köye yakın bir yere baz istasyonu kurulursa bu sorundan kurtuluruz." şeklinde konuştu. (CİHAN)

(Cihan Haber Ajansı)