ANKARA TRAFİĞİNE "OBAMA" DÜZENLEMESİ


ABD Başkanı Barack Obama'nın Ankara'ya Gelişi Nedeniyle Üst Düzey Güvenlik Önlemleri Alındı. Obama'nın Kalacağı Otele Gidişi Sırasında İki Ayrı Güzergah Kısa Süreli Trafiğe Kapatılacak.

ABD Başkanı Barack Obama'nın Ankara'ya gelişi nedeniyle üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Obama'nın kalacağı otele gidişi sırasında iki ayrı güzergah kısa süreli trafiğe kapatılacak. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Obama, uçağın Esenboğa Havalimanı'na inmesi ve karşılama töreninin ardından, havaalanında bekletilen ikiz makam arabasından birine binecek. Obama'nın Ankara'da kalacağı Sheraton Oteli'ne gidişi sırasında iki ayrı güzergahta güvenlik önlemleri alınacak.

Bu kapsamda, bir numaralı güzergah olarak belirlenen Çevre Yolu, Doğukent, Kahire caddeleri, Yıldız, Atakule kavşakları, Çankaya, İran ve Arjantin caddesi ile 2 numaralı güzergah olarak belirlenen TOKi varyantı, İrfan Baştuğ ve Çankırı Caddeleri, Atatürk Bulvarı, Kuğulu Kavşağı ile İran ve Arjantin Caddeleri geçiş öncesi ve sırasında aynı anda trafiğe kapatılacak.
Her iki güzergahı takip eden iki ayrı makam otomobiline de çok sayıda eskort araç ve özel donanımlı araçlar eşlik edecek. Her iki güzergahta gün boyunca güvenlik önlemleri devam edecek. Obama'nın geçeceği yol ve diğer güzergahın hassas noktalarına özel harekat timine mensup polisler konuşlandırılacak. Obama'yı taşıyan araç şehre seyir halindeyken jammerlar (frekans karıştırıcı) devreye sokulacak. ABD Başkanı Barack Obama'nın kalacağı Otelin 24 katlı kule binası bir günlüğüne tamamıyla Obama ve ekibine tahsis edilirken, otelin çevresindeki binalar ile cadde ve sokaklarda da çok yoğun önlemler alındı.

(Anadolu Ajansı)