BEYOĞLU'NDA PATLAMA

-Beyoğlu'nda Bir Deterjan Dükkânında Patlama Meydana Geldi. Dükkan Alev Alev Yanarak Kullanılamaz Hale Geldi. Sokakta Park Halinde Olan Otomobiller Hasar Gördü, Çevredeki Binaların Camları Kırıldı.

Beyoğlu'nda bir deterjan dükkânında patlama meydana geldi. Dükkân alev alev yanarak kullanılamaz hale geldi. Sokakta park halinde olan otomobiller hasar gördü, çevredeki binaların camları kırıldı. Dün saat 23.00 sıralarında Beyoğlu Kulaksız Nalıncı Mektebi Sokak üzerinde bulunan Mustafa Akay'a ait deterjan dükkânında patlama meydana geldi. Dükkânda bulunan eşyalar patlamanın etkisiyle sokağa savruldu. Sokakta park halinde olan otomobiller büyük hasar gördü. Dükkân ise patlama sonrası alev alev yanmaya başladı. Evlerin camlarının parçalandığı patlama nedeniyle çevre binalardaki vatandaşlar ve dükkanın bulunduğu binanın sakinleri kendilerini sokağa attı. Patlamadan birkaç saniye önce dükkanı kapatan Mustafa Akay ise alevlere müdahale etmek isterken yaralandı. Akay, vatandaşlarca hastaneye kaldırıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek alevleri bastırdı. Yangın sonrası dükkân kullanılamaz hale geldi. İtfaiyenin yangını söndürmesinden sonra mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı.
Patlamaya elektrikli sobanın piknik tüpünü ısıtmasının neden olduğu ileri sürüldü. Olay yerinde inceleme yapan polis, patlamanın kesin sebebini araştırıyor. Patlamaya tanık olan vatandaşlar, çok yüksek ses çıktığını, birkaç sokak ötedeki binaların sarsıldığını belirterek, "Dükkânın camları ve çerçeveleri sokağa dağıldı. Binaların camları kırıldı. Sonra da dükkân yanmaya başladı. İtfaiye geç geldiği için alevler büyüdü. Dükkân sahibi de patlamadan bir kaç saniye önce çıkmış." dedi. (CİHAN)