Antalya'nın Alanya İlçesinde Bir Evden Lcd Televizyon ve Cep Telefonu Çalan Hırsız, Çaldığı Cep Telefonunun İmeı Numarası Sayesinde Yakalandı. Ankara'nın Polatlı İlçesinde Piyasaya Sahte Para Sürmek Suçundan da Arandığı Belirlenen Zanlı Arandığı, Sevk Edildiği Mahkemece Tutuklandı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir evden LCD televizyon ve cep telefonu çalan hırsız, çaldığı cep telefonunun İMEI numarası sayesinde yakalandı. Ankara'nın Polatlı ilçesinde piyasaya sahte para sürmek suçundan da arandığı belirlenen zanlı arandığı, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
Edinilen bilgilere göre, iki ay önce bir eve giren hırsız, evden televizyon ve cep telefonu alarak kayıplara karıştı. Ev sakinleri polise haber vererek, evde inceleme yaptırdı. Ancak, hırsıza ait bir delil bulunamadı. Bunun üzerine polis ekipleri evden çalınan cep telefonunun faturasındaki IMEI numarasından yola çıkarak ilçe genelinde çalışma başlattı. İki ay gibi yoğun bir çalışmanın ardından ekipler, cep telefonunu satın alan işyerine ulaşmayı başardı.
İşyeri yetkilisinden çalıntı telefonun satışı sırasında alınan kimlik fotokopisine ulaşan ekipler, eve giren hırsızın E.Y. (36) olduğunu belirledi. Nüfus Müdürlüğü'ndeki adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sayesinde zanlının yaşadığı evi belirleyen ekipler, bir süre evi takibe aldı. Birkaç gün süren takibin ardından zanlı, eve girerken yakalanarak gözaltına alındı. Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen zanlı, ifadesi alındıktan sonra Alanya Adliyesi'ne sevk edildi. Tutuklanan zanlı Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusunda zanlının Ankara polisince piyasaya sahte para sürmek suçundan arandığı belirlendi. (CİHAN)

(Cihan Haber Ajansı)