Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerin ardından tatilini geçirmek üzere eşi Emine Erdoğan ile birlikte Hatay’a gitti. Erdoğan, daha önce tatilleri için Balıkesir'in Ekinlik Adası'nı ya da Antalya'yı tercih ediyordu. Ama bu kez tatil için seçtiği yer farklı oldu. Hatay, AKP'nin Ege ve Akdeniz kıyılarında kazandığı tek belediye olma özelliğini taşıyor.29 Mart yerel seçimlerinde Başbakan Erdoğan'ın 'kesin alırız' gözüyle baktığı Antalya'yı CHP, Balıkesir'i ise MHP kazandı.


ERDOĞAN VE AİLESİ İŞTE BU OTELDE KALIYOR
Son iki ayda Türkiye’nin hemen hemen her yerinden miting yapan ve yerel seçimlerin ardından ABD Başkanı Barack Obama'yı ağırlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da partisinin İl Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıdan sonra tatile çıkacağı belirtildi. Nereye gideceği bir süre gizlenen Erdoğan, uçakla saat 00.30 sıralarında Hatay Havaalanı'na geldi.
Eşi Emine Erdoğan ile kente gelen Başbakan, daha sonra karayoluyla tatilini geçireceği termal kaplıcaya sahip Ottoman Otel'ine geçti. Kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki otelde kaplıcalardan faydalanacak olan Erdoğan Ailesi’nin hafta sonuna kadar burada kalacağı bildirildi.
GAZETECİLER YAKLAŞTIRILMADI
Osmanlı mimarisi nedeniyle Padişah Otağı adı verilen bir dinlenme bölümü de bulunan otelin çevresinde Başbakanlık korumaları kuş uçurtmazken, partinin yerel yöneticileri ile otel yetkilileri uzun süre konuğun kim olduğunu gizledi. Bugün öğlen saatlerinde AKP Grup Başkanvekili de olan Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Başbakan Erdoğan'ın otelde tatil yaptığını söyledi. Erdoğan’ın burada olduğu duyarak bölgeye akın eden gazetecilere de yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta barikat oluşturuldu.
İl Özel İdare Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de otele giden yolda bakım onarım yaptı. 112 Acil Servis’e ait bir de ambulans otel bahçesinde hazır bekletildi. Jandarmanın trafik ekipleri ise yol boyunda rutin denetimlerini arttırdı.
İLK ZİYARETÇİ AKP İL BAŞKANI
Başbakan Erdoğan’ın bugün gün boyu odasında dinleneceği yarın ise Hatay Valisi Nusret Miroğlu ve AKP’li eski Başkan Mehmet Yeloğlu’nun yerine aday gösterilen ve seçimden galip çıkan Antakya Belediye Başkanı AKP’li Lütfü Savaş’ı ziyaret edip burada halka teşekkür konuşması yapabileceği, ardından da Anadolu’da yapılan ilk cami olarak bilinen Habibi Neccar Camii’nde cuma namazı kılıp, cumartesi günü kentten ayrılacağı öğrenildi.
AKP İl Başkanı Adem Yeşildağ spor kıyafetlerle otele gelen ilk konuk oldu. Başbakan Erdoğan’ın, Hatay’a tatile gelişine etkili olduğu sanılan ve adı ‘Ali Dibo’ skandalına karışan AKP Hatay Milletvekili ve Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, Erdoğan’ın yarın bir dizi ziyaretler gerçeleştireceğini açıklamakla yetindi.
380 METREKARELİK SUİTTE KALIYOR
Hatay'da Nisan 2008'de hizmete giren 5 yıldızlı Antakya Ottoman Palac Termal ve Kongre Oteli'nin şifalı suyu, otelin temel kazısı sırasında bulundu. Doğa Akdeniz'in turizm çanağının son uç noktasındaki Hatay'da dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin önemli bir tercihi haline gelen otel, Antakya- İskenderun karayolu Alaattin Köyü yakınlarında. 226 standart, 24 suit ve 2 tam donanımlı kral dairesiyle toplam 252 odası bulunan otelin yatak kapasitesi ise 650. 30 metrekarelik suite odalardan 380 metrekarelik odalara kadar geniş yelpazede oda standartları bulunuyor.

Kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı ve karma termal havuzları bulunan otel, şehir merkezine 10, Hatay Havaalanı'na 15 kilometre uzaklıkta. Otelin bünyesinde bulunan şifalı suyun içerisinde bulunan iyodür mineralin 1 litresinde 15 miligram olduğu, dünyada sadece Almanya'da 1 litrede suda 6 miligram olarak bilindiği kabul ediliyor. 60 kişiden bin 500 kişiye kadar misafir ağırlayabilecek konferans salonları bulunan otelde 350, 400 ve 1000 kişilik restoranlar da bulunuyor. Sıcak suyun her türlü şifasına varmak için Türk hamamı, jakuzi, buhar odaları, açık profesyonel yüzme havuzlarının yanı sıra yosun, çiçek, çikolata banyoları da bulunuyor. Ayrıca, aqua park ve su kaydırakları da bulunan otelde fitness center de yer alıyor.

hürriyet