SAHTE İÇKİDEN BİR ÖLÜM DAHA


Bursa'da Geçtiğimiz Çarşamba Günü, Dere Kenarındaki Bulduğu Sahte Rakıdan İçen Bir Kişinin Ölümünden Sonra, Aynı Olay Sebebiyle Hastaneye Kaldırılan Bir Kişi de Bugün Hayatını Kaybetti.

ıÜüBursa'da, geçtiğimiz Çarşamba günü, dere kenarındaki bulduğu sahte rakıdan içen bir kişinin ölümünden sonra, aynı olay sebebiyle hastaneye kaldırılan bir kişi de bugün hayatını kaybetti. Böylece Bursa'da 18 Mart'tan itibaren sahte rakıdan hayatını kaybedenlerin sayısı tedavi altındaki İbrahim Cinoğlu'nun da bu sabah ölümüyle 7'ye çıktı. Halen 2'si ağır 5 kişinin de tedavisi sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Zafer Kara (27), İbrahim Cinoğlu ve M.G, Demirtaş ve Samanlı mahalleleri arasından geçen derenin kenarındaki bir tahliye kanalına kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce bırakılmış bir koli rakı buldu. Rakıdan içen 3 kişi ile ''Bedava rakı bulduk'' diyerek içmeye davet ettikleri A.K. ve H.Ö. bir süre sonra rahatsızlanınca Bursa'daki hastanelere kaldırıldı. Metil alkol zehirlenmesi teşhisi konulan Zafer Kara Çarşamba günü Bursa Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti. Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan zehirlenenlerden İbrahim Cinoğlu da tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bursa'nın Mudanya ilçesinde Hasan Erdem (78) ve Saip Telli (59) 18 Martta, Mustafakemalpaşa ilçesinde İsmail Güven (50) 21 Martta, Ovaakça beldesinde Nazmi Kahraman 22 Martta, Büyükorhan ilçesindeki bir gazinoda konsomatris olarak çalışan Kader Coşkun da 27 Martta içtikleri sahte rakıdan dolayı ölmüştü. Son ölümle birlikte 18 Mart'tan bu yana Bursa'da 7 kişi sahte rakıdan hayatını kaybetmiş oldu. (CİHAN)