Kalabalığın arasından sıyrılarak Baykal'ın yakasına yapıştı. Son derece sinirliydi. Baykal eliyle kadını itti. İşte o kadın derdini anlattı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı tebrik ziyaretine gelen Deniz Baykal dün bir şok yaşamıştı. Kalabalık arasından çıkan bir kadın Baykal'ın ceketine yapışmıştı. Reyhan Kaş, CHP liderinin eliyle itmesi ve korumaların yardımıyla uzaklaştırıldı. "Ona derdimi anlatacaktım, dinlemedi" diyen kadın Kocavileyet Köyü'nde 10 yıldır milyonlarca lira değerindeki arazilerin siyaset ve iş dünyasının ünlülerince ucuz yollarla kapatıldığını öne süren çiftçi eşi Reyhan Kaş, "Arazilerimi kurtarmaya çalışıyorum" dedi.

YEŞİL ALAN DENİLDİ

Reyhan Kaş, imara açılan bölgede milyonlarca lira değerinde arazileri bulunmasına rağmen, iki odalı evde sefil yaşam sürdüğünü söyledi.

Eşi Ali Kaş'ın babasından kalma Mersin'in metropol Yenişehir İlçesi'nin kenti ve denizi tepeden gören noktada olan Kocavilayet Köyü'nde metrekaresi 200 TL değerinde 25 dönüm arazi, evinin bulunduğu Fuat Morel Mahallesi'nde de yine metrekaresi 150 TL değerinde 10 dönüm arazileri bulunduğu belirten Reyhan Kaş, şunları söyledi:

"Köyümüz arazisi, Mersin'e hakim son derece değerli arazilerden oluşuyor. `İmar uygulanıp araziniz yeşil alana gidecek' denildi. Eşimin kardeşleri buna inanarak kendi paylarını sattı. Biz bu yalana inanmadığımız için satmaya yanaşmadık. Ancak, köyümüz civarında büyük bir hızla arazi satışlarının başladığını gördük. Birileri bu arazileri `yeşil alan' olacak diye köylüleri kandırıp metrekaresini 3-5 TL'den satın aldı. Biz hissemizi satmadığımız için yıllardır tehditlerle karşı karşıyayız. Bu konuda başvurmadığımız makam kalmadı. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, İçişleri, Adalet bakanlıkları, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçeler verdim. Ancak, bu güne kadar bir sonuç alamadım. Artık, dayanacak gücüm kalmadığı için Baykal'a yaklaşarak bu sorunu anlatacaktım.
Ama, beni dinlemeden boğazımdan itince ceketini bırakmak zorunda kaldım."

O AN SİNİRLİYDİM

Tek amacının Deniz Baykal'a sorununu anlatmaya çalışmak olduğunu da dile getiren Reyhan Kaş, "O an çok sinirliydim, çünkü kendisine defalarca telefon açtım, defalarca dilekçe verdim karşılık gelmedi. Olayı ilk şikayet ettiğim, dilekçe verdim kişi Deniz Baykal'dır. Daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradım. Baktım iyi bir adam gibi, bütün yolsuzlukları ortaya çıkartıyor. `Bizimkini de çıkartır' diye düşündüm" dedi.

KADININ BAYKAL'IN BOĞAZINA YAPIŞTIĞI KARELER


Kaynak : İnternetHaber