İki yıldır işsiz olan Necdet Ergül, sevdiği kızla evlenememesinden sorumlu tuttuğu ağabeyini, yengesi ile 4 yeğenini, tüfek, tabanca ve komando bıçağıyla öldürdü.

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR
ÇATALCA’nın Hallaçlı Köyü’nde oturan ve yaklaşık iki yıldır işsiz olan Necdet Ergül (31), önceki akşam 22.30 sıralarında kahvehanede ağabeyi İsmet (44) ile tartıştı. Sevdiği kızı kendisine istemediği için öfke duyduğu ağabeyine, "Bir kızı sevdim. Onu da bana çok gördünüz, beni bitirdiniz, ben de sizi bitireceğim" diye bağıran Necdet Ergül, yanındaki pompalı tüfeği ateşledi.

Kurşun bitti, bıçak çıktı

İsmet Ergül kanlar içinde yere düşerken, Necdet Ergül tabancayla da ateş ederek, ağabeyini öldürdü. Köylüler korkuyla kaçarken ağabeyinin evine giden Necdet Ergül, yengesi İlknur (34) ile yeğenleri Hilal (15), Nesrin (13), İlkay Ergül’ü (11) tabanca ile ateş ederek öldürdü. Necdet Ergül korkup kapının arkasına saklanan Furkan’ı (9) da tabancasında kurşun bitince, belindeki komando bıçağıyla boğazını keserek öldürdü. Dehşet saçan Necdet Ergül daha sonra jandarmaya giderek teslim oldu. Çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, "Yeğenlerimi seviyordum. Onlarla top oynamaya bayılırdım. Yeğenlerimle alıp veremediğim yoktu" diyen Necdet Ergül tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konuldu.
hürriyet