MERSİN'DE TRAFİK KAZASI: 2 KİŞİ ÖLDÜ, 3 KİŞİ YARALANDIMersin'de Meydana Gelen Trafik Kazasında 2 Kişi Öldü, 3 Kişi de Ağır Yaralandı.

Mersin'de meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi de ağır yaralandı. Alınan bilgiye göre, 33 M 0109 plakalı yolcu midibüsünü kullanan Selim Tudinoğlu, GMK Bulvarı Tulumba Üstgeçidi'nden çarşı istikametine seyrederken yolun karşısına yaya olarak geçmeye çalışan Mevlüt Adıgüzel'e (52) çarpmamak için direksiyonunu kırdı.Adıgüzel, bu sırada karşı şeritte seyreden Cumali Şimşek'in kullandığı 33 PV 175 ve Erdoğan Candan'ın kullandığı 33 HE 710 plakalı otomobillerle çarpıştı.
Kazada 33 PV 175 plakalı otomobilin içinde sıkışan sürücü Cumali Şimşek ve İsviçre vatandaşı Plus Markuse Kaijer (39) Sivil Savunma Ekipleri tarafından çıkarıldı. Şimşek olay yerinde hayatını kaybederken yabancı uyruklu Kaijer ise Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kazada yaralanan Geb Krebiell Şimşek (40) ve Mevlüt Adıgüzel Toros Devlet Hastanesi'nde 4 yaşındaki Doğa Candan ise Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

(CİHAN)