Gün geçmiyor ki asrın davasında çok önemli gelişmeler olmasın.
Evvel ki gün akşam yine topraktan silah ve cephane fışkırdı adeta.
Saygın insanlarımızdan birinin kendisine ait fakat kullanamadığı arazisinde ortaya çıkan bu silahları neye yoralım izleyip öğreneceğiz.
Bu dava sırasında ciddi kalemler çok ciddi iddialar ortaya attılar.
Bunlara cevap verme yerine ortaya atılan tek argüman “laik cumhuriyetin tehdit altında olduğu, bu davanın AKP’nin sivil darbesi olduğu” şeklinde söyleme kavuştu.
Malumun ilamı olarak ortaya çıkan bütün bu gelişmeler, modern, post modern ya da klasik darbe hazırlıkları, az buçuk aktüalite takip eden herkesin zihninde gerçekliği olan hususlar.
Bunun için az buçuk okuma yazma bilmek yetiyor.
Kripto bilgilere sahip olması gerekmiyor.
Hayat tarzlarına uymayan hükümetlere karşı herhangi bir çeşit darbe yapma özgürlüğünü kendi doğal hakları olarak gören ve bunu yaparken vazife şuuru içinde konuyu ele alanlara, evrensel demokratik ilkeler çerçevesinde bir şeyler anlatmanız mümkün değil aslında.
O yüzden de her ne olursa olsun, ne ortaya çıkarsa çıksın, konuyu olmak ya da olmamak noktasına getirip, asrın davası kapsamında bir şekilde içeri alınan ya da kaçak olan herkesi kutsal ve masum ilan etme tavrından vazgeçilmeyecek.
Bunu bir şekilde anlamak mümkün.
İşi ciddiyet ve ağırbaşlı konuşmanın anlamını yitirdiği bir döneme hızla ilerliyoruz.
Bu yüzden ironi artık devreye girmeli.
Zira hep düz mantık ile düşünmek zihinleri harap ve bitap hale getirebiliyor.
Bu davanın başlangıcından bu yana dikkatimizi çeken en önemli husus Ergenekon kapsamında tutuklu olan ya da aranan herkesin bir şekilde sağlık sorunları ile boğuşmakta olduğu.
Zihinlerdeki hastalıklı duruş bir yana, hastalıklı bedenleri fazla dayanamadı bu dalgalara.
Kimi GATA ya göçtü, kimi öteki âleme.
Hasta insanlardan oluşan arızalı bu yapı, ülkeyi uzun yıllar hastalıklı bir sürecin içinde tuttu.
Bu Atatürkçü! Cumhuriyet çocuğu! olduğu iddiasında ki (yersek) darbe sever kadronun, naçiz vücutlarının sağlam olmadığı gerçeği bana ister istemez şunu ilham etti.
Yaşlı, hasta ve emekli olan bir ekip darbe yaparak hasbelkader yönetime gelse, ülkeyi bir ayağı çukurda insanların yöneteceği gerçeği çok ilginç değil mi?
Sadece bu yaklaşım bile nasıl bir tehlike içinde olduğumuzu açıkça anlatmıyor mu?
Hastalar ordusu bir kadronun ülkeyi yönetecek olması başlı başına bir kâbus.
Bu ekibin üst kademelerinde genç ve sağlıklı birilerinin ortaya çıkmaması,bu darbeci düşünce neslinin tükenmekte olduğu hususunda bize ümit verebilir.
Atatürk’ün çocukluğumuzdan beri bize öğretilen, ilkokullarımızın duvarlarını süsleyen,19 Mayısların değişmez sloganı “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” vecizesi gereğince şu denebilir herhalde.
“Vücut sağlam değilse kafa da sağlam değildir.
Kafa sağlam değilse vücudun sağlam olmama ihtimali mevcuttur”
Şu ana kadar içeri alınanlarda modern dönemin bütün hastalıklarına rastladık.
Şeker
Kalp hastalığı
Prostat
Kanser
Romatizma
Et yiyen bakteri hastalığı
Ve daha neler neler…
Her birini GATA ya veya başka hastanelere usulsüz sevklerle sevk ettiren hastalıklar.
Bu çerçeve de Ergenekon davasının sağlıklı şekilde görülebilmesi adına hasta sanıklara sifalar dilemekten başka çare kalmıyor.
Hem insanlık adına hem de bu ülkenin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesinin önündeki engellerin kaldırılmasına vesile olacak bu davanın sağlıklı neticelenmesi adına….
Bütün hasta sanıklara acil şifalar...

Kaynak : İnternetHaber