Şair Hasan Sancak tan Ermenilere ve Obama ya Şiirli İsyan!..

KONU İLE İLGİLİ RESİM AŞAĞIDAKİ SİTEDEDİR.
MİLLETİ SADIKA'NIN VATANA İHANETİ VE HOCALI KATLİAMI - Blogcu

ERMENİ İHANETİNİ 3000 MISRA İLE OKUMAK İSTER MİSİNİZ?
www.edebiyatdefteri.com/siir/177852/millet-i-sâdika’nin-vatana-ihaneti..html - 185k -

Eğer yukarıdaki ilişimler çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız.Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak Ermenistan'ın Başşehri Erivan'da sözde "Ermeni Soykırımı"nı anmak amacıyla düzenlenen törende Ermenilerin Türk Bayrağını yakmalarını ve ABD Başkanı Obama’ nın ‘Büyük Felaket’ diyerek onlara verdiği desteği yazmış olduğu on sekiz dörtlüklü ve nakaratlı ‘TÜRK BAYRAĞINI YAKTI-ŞU ERMENİ PİÇLERİ OBAMA YANLARINDA-MAHVEDERLER İÇLERİ’ şiiriyle protesto etti.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak:’ Ay-Yıldızlı Bayrağa uzanan eller en kısa zaman içinde kökünden kesilmelidir. Şehitlerimizin ruhları sızlamıştır. Adamlar ağzına geleni söylüyorlar. Biz, sadece susuyoruz. Her şey kapalı kapılar ardında konuşuluyor. İşin ne olduğunu ABD, AB, Ermeniler çok iyi biliyorlar. Bizim hiçbir şeyden haberimiz yoktur. Bunlar, üstüne basa basa konuşuyorlar. Yaptıkları icraatlar ve konuşmaları ortadadır. Cambaza bak denilerek uyutuluyoruz. Daha sınır kapısını açmadan onlar, bağımsızlığımızın sembolü şanlı bayrağımızı alçakça ve kahpece yaktılar. Sınırı niçin açacağız? Vatana dolup işsizlere yeni işsizler katacaklardır. Yüz binlerce insanımız işsizlik dolayısıyla inim inim inlerken, gelenler keyiflerine keyif katacaklardır. Kendileri iş sahibi olup ihanetlerine devam ederken, bizlerse bön bön bakacağız. Emir almaya o kadar alıştık ki. İnşallah bu aziz millet Atatürk gibi emir veren bir lideri içinden çıkartacaklardır. Türk Milleti kahpe eller tarafından bayrağımızın yakılışını görünce cevap verecek bir yetkilinin olmamasının şaşkınlığını ve derin üzüntüsünü yaşamaktadırlar.


Obama 1915 olayları için bizi övmüş müdür? Övmediği çok açıktır. Türk Milleti’ne hakaret edilmiştir.Alçakça ve kahpece küçültülmüştür.Kimse Ermenilerin düşmanın dümen suyuna girerek ihanetlerini konuşmamaktadır.Dün Ermenilerdi.Bugün ise bu PKK dır.Yavaş yavaş onların da alt yapısı hazırlanmaktadır.Türkiye hiçbir zaman bu kadar aciz duruma düşmedi.Obama’nın konuşmasından önemli gördüğüm bölümlerini sizlerin de bilgisine sunuyorum.

‘94 yıl önce, 20. yüzyılın en büyük katliamlarından biri başladı. Her yıl, Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerinde 1.5 milyon Ermeni’nin katledilmesi veya ölüme yürümesini anıyoruz.Tarih, çözülmedikçe ağır bir yük olabilir. 1915’in korkunç olayları insanoğlunun kendi türüne insani olmayan tutumunun karanlık olasılığını hatırlatıyor. Geçmişi gözden geçirmenin uzlaşma yönünde kuvvetli bir vaadini de içinde barındırıyor. Benim 1915 olayları ile ilgili olarak görüşlerim belli, bunları tutarlı bir şekilde ifade ettim ve bu görüşlerim değişmedi. Ermeniler,dinamizm, dayanıklılık ve yetenekleri sayesinde, kendilerini yok etmeye çalışanlara karşı direndiler. ABD de, 1915’ten sonra bu ülkeye göç eden Ermeni asıllı Amerikalılar’ın topluma yaptığı katkılarla zenginleşti. Bugün, dostluk, dayanışma ve derin saygı duygularıyla her yerdeki Ermeniler’in yanında duruyorum.’


Söylenen sözler soykırım kadar ağır sözlerdir. Yukarıdaki sözleri bizleri yönetenlerin iyi okumasını ve tahlil etmesini istiyorum. Adam daha ne desin. Önce onların karınlarını iyice doyur. Açlıktan ölmesinler. Dün olduğu gibi iyice palazlansınlar. Sonra da toprak vermeden başlayarak, her şeyi kabul edin demektedir.
Obama soykırım demedi diye bir göbek atmadığımız kaldı. Televizyonlar ve basın bunu manşetten duyuruyorlar. Adam, daha kötüsünü konuştu. Bunu görmüyor musunuz? Bu konuşma Türkiye’de ABD karşıtlığına tavan yaptıracaktır. Bundan sonra seçimle iktidara gelenler buna iyi dikkat etmeleri gerekir.


Türkiye gerçekten gariplikler ülkesi oldu. Bir şair Ermenilerin Türk Milletine yaptığı ihaneti 3000 mısra ile anlatıyor. Kendisine destek olacak bir makam ve yetkili bulamıyor. Ben, Türkler Ermenileri şöyle kesmiş doğramış deseydim, televizyonlar ve gazeteler beni flaş haber olarak dünyaya duyururdular. Bizde aydın ihaneti vardır. Bu vatanın ekmeğini yiyeceksin. Suyunu içeceksin. Havasını teneffüs edeceksin. Üstelik bir de ihanet edeceksin. Bunu da çağdaşlık adına yapacaksınız. Yukarıdaki üye olduğum sitelerde konuyla ilgili uzun şiirimi okuyucularımızın bilgisine de sunuyorum. Şiir kitaplarına destek olacak belediye başkanlarımızdan ve iş adamlarımızdan ilgi ve destek bekliyorum’ dedi.


Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi Reklâm Yazarı Eğitimci Gazeteci Hasan Sancak Kimdir?

Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Adım soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. 24 senedir basının içindeyim.53 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. Alaçam ilçesinde 01.01.1956 yılında doğdum. Aslen Trabzon'un Köprübaşı İlçesindenim. Bize burada Hacı Dedeoğlu Sülalesi (SANCAK) derler. (Hacı Seyit Dedeoğlu’ nun-Merhum) en büyük oğlu Yakup Sancak’ın oğluyum. Dokuz kardeşiz. Annemin ismi Emine, (Merhume) babamın Yakup'tur.

Alaçam’da sırasıyla Fatih İlkokulu'nu, Alaçam Lisesi’nin orta ve lise kısmını tamamladım. 06.11.1980'de Samsun Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nden mezun oldum. Aynı sene Ankara'da kurayı çekerek, 15.12. 1980 ’de Hatay ili Antakya Atatürk Ortaokulu’nda depo öğretmenliği görevinde bulundum. 14. 01,1981’de ayrıldım. 19.01.1981'de Antakya Şenköy Ortaokulu’na Stajyer Türkçe Öğretmeni olarak tayin edildim. 21.06.1981- 02.01.1982 yılları arasında müdür vekilliği üstlendim.
19.01.1982’de stajyerliğim kalktı.15.12.1983 yılında Antakya Hassa Salmanuşağı Ortaokulu'na gönderildim.15.01.1984'te Isparta 40'ıncı Piyade Alayı'nda, dört ay süreyle, askerlik görevimi er olarak gerçekleştirdim.

15.12.1985’te eş durumu dolayısıyla Samsun'un Alaçam İlçesi İmam Hatip Lisesi'ne tayinim çıktı. Burada 15.09.1999 yılına kadar görev yaptım. Aynı tarihte Alaçam Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım. Birinci dönem görev yaptıktan sonra Kaymakamlık oluruyla ikinci dönem Fatih İlköğretim Okulu'na atandım.
Millî Eğitim Bakanlığı'nın çıkarmış olduğu 'Norm Kadro' dolayısıyla 06.07.2000 yılında Alpaslan İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım.15 saat Alpaslan İlköğretim Okulu, 15 saat Karşıyaka İlköğretim Okulu'nda Türkçe dersine girdim. Millî Eğitim Bakanlığı'nın çıkartmış olduğu 'Norm Kadro'yu Danıştay'ın değiştirerek, meslekteki kıdeme göre tayinlerin yapılması esasına dayanarak, tekrar tayin istedim.2001 yılının ilk 6 ayında Karşıyaka İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda görev yaptıktan sonra 31.07.2001’de Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda asil öğretmenlik görevine döndüm. Toplam 25 sene dört ay görev yaptıktan sonra bu okuldan 2005–2006 yılının Temmuz ayında emekliye ayrıldım.

Ben,1 Aralık 2000 de,44 yaşında gördüğü gerçek rüya reklâm senaryosunu notere onaylatan ve bu tarihten sonra da rüyalarında reklâm senaryoları gören dünyadaki ilk ve tek kişiyim. O tarihten itibaren de düşümde reklâm senaryoları görerek, notere onaylattım. Bu tarihten sonra da reklâm senaryoları yazmaya başladım. Notere onaylattığım ilk gerçek rüya reklâm senaryom ile birlikte, reklâm yazarı oldum. 5 Aralıkla, 12 Aralık 2000 tarihleri arasında ulusal televizyon ve gazeteler beni dünya ve Türkiye’ye flaş haber olarak duyurdular. Coca Cola benden beş sene sonra noter onaylı gerçek rüya reklâm senaryomu dünya ve Türkiye’deki ulusal kanalların reklâm kuşaklarında aynen oynatmıştır. Coca Cola ile mahkememiz şu anda devam etmektedir. Samsun yerel mahkemeyi kaybetmiştim. Yargıtay’a itiraz ettik. Samsun Yerel Mahkemesinin verdiği kararı Yargıtay bozdu. Dava yakında Samsun’da tekrar başlıyor.

Şimdiye kadar şiir kitaplarım, NOTER ONAYLI RÜYA REKLÂM SENARYOLARIM, Notere onaylattığım "Televizyonlar İçin 300 e yakın İlginç Yarışmalarım ile kamuoyunun gündemine geldim.Bu reklâm senaryolarımı RÜYALARIMI ÇALDILAR!..Kitabımda okuyucularla buluşturacağım. Google’den Rüyalarımı Çaldılar, Blogcu Hasan Sancak, Noter Onaylı Rüya diye yazarsanız,yüzlerce sayfamla karşılaşırsınız. Çok ilginç alternatif reklâm senaryo önerilerim vardır. Şiir kitaplarıma desteklerinizi bekliyorum. Faturası kesilerek, şiir kitaplarımın iç karton kapaklarında renkli olarak, reklâmlarınızı yaptırabilirsiniz.Çıkan üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarla birlikte basıma hazır 50 tane şiir kitabım ve 5000 tane şiirim bulunmaktadır.50 tanesi notere onaylatılan 400 taneden fazla reklâm senaryom bulunmaktadır. Belirli yıllarda Alaçam'da (T.R.T-A.A.-İ.H.A.-D.H.A -HÜRRİYET-GÜNEŞ-ORTADOĞU-FOTOSPOR-HALK-SANCAK-ALTINOVA Gazetesi' nin muhabirliğini ve temsilciliğini yaptım.
ÇIKAN ŞİİR KİTAPLARIM:
(O' DUR) ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ATATÜRK ŞİİRLERİ (2000)
ONLAR A N ALARIMIZ -ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ANNE ŞİİRLERİ.
(2003)BENİM ANNEM MELEKTİ ('2005)
TÜRK BAYRAĞINI YAKTI-ŞU ERMENİ PİÇLERİ
OBAMA YANLARINDA-MAHVEDERLER İÇLERİ


Ermenistan Başkenti-şer devlet Erivan'da
Neler oldu gördün mü-huzur kalmadı canda
Bağımsızlık timsali-benim şanlı bayrağım
Kahpelerce yakıldı-üzüldü yurtta sağım

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Bayrak şehidin kanı-anlayamaz soysuzlar
Başlarına bakınız-sağ ve solda boynuzlar
Bunların ataları-kan içti oluk oluk
Anne baba nineler-mahvoldu çoluk çocuk

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Bayrağımı yakanı-tutar isem yakarım
Karşısına geçerek-zevk duyarak bakarım
Ben ekmek vereceğim-besleyeceğim onu
O alçaklık yapacak-hazmedemedim bunu

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Al rengi tanımayan-kişiye açma kucak
Bayrakta kanı olan-anlamı bilir ancak
Elleri kollarını-sallatarak vatana
Onları sokarsanız-ihanettir atana

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Gözleri yurdumuzda-toprak isterler bizden
Kanunlarında vardır-kurtulmadık krizden
Dünya yanlarındadır-bilmez mi yetkililer
Bizi esir alacak-şu sicilli deliler

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Tek karış toprağımız-bil verilemez asla
Yok etmek isteyene-bizler bakarız hırsla
Yüz binler candan geçti-daha vardır milyonlar
Emre hazır bekliyor-bütünüyle insanlar

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Açın açın kapıyı-emre edin itaat
Gözlerimiz kapalı-bizde kalmadı takat
Saygısızlık yapanın-yanına kalmamalı
Horlayarak uyuma-uykuya dalmamalı

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Sınır tanımayana-bir kez eğersen boyun
‘Ön taraftan atlarsa-geriden gelir koyun’
Türk Milleti affetmez-imzayı atanları
Asla unutmayacak-vatanı satanları

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

İnsan insan olmalı-yapmamalı kahpelik
Şerefsizlik yaptıysa-sökülmelidir ilik
Biz neyle uğraşırız-onların başka derdi
Sıkıntıya sokarlar-vatanımda her merdi

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Kahpenin yaptığını-köpekler bile yapmaz
Senelerce dinleriz- hem öğüt hem de vaaz
Devlet adamlığı şart-yok mudur bir Atatürk
Çağları aşmalıdır-kendisine gelsin Türk

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Atamız ne yapmıştı-o Yunan bayrağını
Emir verdi kaldırttı-unutmayın bu anı
Bize barbar diyenin-kızarmalı yüzleri
Atatürk’ü tanıyın-unutulmaz sözleri

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Hah ha yapmakla olmaz-düşünün yüz seneyi
Bu işten kurtuluş yok-bulmayın bahaneyi
Tehlikeli oyunu-sergileyen bir toplum
Sonucuna katlanır-davranın kızım oğlum

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Köpekleşmiş milletler-gün gelir cezasını
Hepsi de görecektir-tümüyle ezasını
Geçmişte olanları-unutmadık milletçe
Daima elde hazır-sunulacak dilekçe

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Şartlarını sırala-eğer büyük devletsen
Satır satır okuyun-davranmalıyız erken
Türkiye büyük bir güç-şuuruna varmalı
Yarının düşlerini-uyumayıp kurmalı

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Ticaret arıyorlar-denize düştüler hep
Nefesleri kokuyor-delik hepsinde de cep
Karabağ meselesi-soykırımın lafları
Neler varsa halledin-sakın yapma gafları

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Obama’da konuştu-evet dedi soykırım
Bunu da alkışlayın-yok olsun itibarım
‘Doksan dört sene önce- yüzyılın katliamı
Başladığını dedi-övdü durdu yamyamı

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Osmanlı Devleti’nin-son günlerinde imiş
Tamam 1.5 milyon –yok olan Ermeni'ymiş
Ölüme yürümesi-katledilmesini
Anıyoruz söyledi’-yükselt artık sesini

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri

Bugün bunları diyen-yarın neyi söylemez
Buradan uyarırım-davranmanız gerek tez
Hasan Sancak bir Şair-oka benzer kalemi
Dörtlükle uyandırdım-dört yanda elalemi

Türk Bayrağını yaktı-şu Ermeni piçleri
Obama yanlarında-mahvederler içleri


HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)