Baykal'dan sok kafanı esprisi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Zonguldak'taydı. "Hükümetin yarısı da inşallah diğer seçimde gidecek" dedi. Ve bir esprisiyle Erdoğn'a gönderme yaptı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yeni kabinede hükümet üyelerinin yarısının bulunmadığını belirterek, ''İnşallah önümüzdeki seçimde hükümetin tümünü götüreceksiniz'' dedi.


BAYKAL'DAN SOK KAFANI ESPRİSİ Bölgedeki bazı belediye başkanlarıyla fotoğraf çektirdiği sırada Bartın'ın Amasra İlçesi Belediye Başkanı Emin Timur'un kenarda kaldığını gören Baykal, ''Sok kafanı'' diye espri yaptı.

Baykal sözleriyle Erdoğan'ın yaşadığı yukarıdaki olaya gönderme yaptı. Erdoğan adaylarla selam verirken bir aday kafasını böyle araya sokmuştu.
Seçim otobüsüyle kent merkezine gelerek halkı selamlayan Baykal, Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref'i makamında ziyaret etti. CHP Lideri Baykal, belediye binası önünde halka hitaben yaptığı konuşmada, son seçimlerde kentte miting düzenlemeyi çok istediğini, ancak BBP Genel Başkanıı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da öldüğü helikopter kazası sonucu tüm mitingleri iptal ettiklerini söyledi.

HÜKÜMETİN TÜMÜ ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİME
Zonguldak'a miting borcunun bilincinde olduğunu ve gereğini yapacağını ifade eden Baykal, şöyle konuştu:

''Bu seçimlerde oyumuzu verdik, belediye başkanını seçtik ama bunun gerisi var der gibi haliniz var. Olay sadece belediye olayı değil. Bu seçimde Zonguldak'ta CHP'li bir belediye başkanı seçtiniz, hükümetin yarısı dün gitti, inşallah önümüzdeki seçimde hükümetin tümünü götüreceksiniz. Çünkü siz çok iyi biliyorsunuz ki Türkiye böyle gitmez. Böyle gitmemeli. Türkiye'de büyük haksızlıklar, yanlışlıklar yapılıyor. Bunlara bir son vermek lazım. Baskıya boyun eğmediniz, paraya pula, dağıtılan yiyeceklere kanmadınız. Siz memleket sevgisiyle Zonguldak ve Türkiye'ye sahip çıkmak için oy verdiniz. Türkiye'ye sahip çıkmaya ihtiyaç var. Türkiye kendisine sahip çıkılmasını bekliyor. Yolsuzluklara karşı Türkiye'ye sahip çıkacaksınız. Meydanı, yolsuzluk yapanlara, onları himaye edenlere bırakmayacaksınız. Dürüstlüğe sahip çıkacaksınız. Milletvekillerinin dokunulmazlık zırhını önümüzdeki seçimde yırtıp atacaksınız.'',
internethaber.com