Ekmek Arası Takı


Tokat'ın Turhal İlçesinde Bir Evden Hırsızlık Yaptıkları Öne Sürülen Biri Kadın 2 Kişi Gözaltına Alındı. Zanlıların Çaldıkları Ziynet Eşyalarının Bir Kısmını Ekmek Arasına Sakladıkları Anlaşıldı.

Tokat'ın Turhal ilçesinde bir evden hırsızlık yaptıkları öne sürülen biri kadın 2 kişi gözaltına alındı. Zanlıların çaldıkları ziynet eşyalarının bir kısmını ekmek arasına sakladıkları anlaşıldı. Turhal'da bir evden 1200 TL para ile bilezik, yüzük, küpe, zincir gibi yaklaşık 7 bin 500 TL değerinde ziynet eşyasının çalınması üzerine harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.
Turhal Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde araştırma yapan ekipler, hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri öne sürülen biri kadın 2 kişiyi takibe aldı.
Çaldıkları eşyalarla birlikte otobüsle Antalya'ya gidecekleri belirlenen zanlılar, emniyet ekiplerini fark edince ellerinde bulunan poşeti çöp kutusuna attı. Bu sırada polis ekipleri zanlıları gözaltına aldı.
Çöp kutusuna atılan poşette yapılan incelemede, zanlıların içinde peynir bulunan bir ekmeğin arasına çaldıkları ziynet eşyalarının bir kısmını sakladıkları görüldü.
Ekmeğin içinde peynirlerin arasına batırılarak saklanmış vaziyette bulunan ziynet eşyaları sahibine teslim edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Turhal Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen zanlılardan T.Ç. (35) tutuklandı. Kadın zanlının ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı kaydedildi.


haberler.com