Şair Hasan Sancak tan On Mehmetçiğin Katledilmesine Şiirli Tepki!..Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak PKK lı teröristler tarafından Diyarbakır ve Hakkari’de alçakça ve kahpece öldürülen Mehmetçikler için yazmış olduğu on sekiz dörtlüklü ve nakaratlı ‘ON TANE ASKER ŞEHİT-DİYARBAKIR HAKKARİ GENÇ YAŞTAKİ BEDENLER-KAVRULDU DİRİ DİRİ’ şiiriyle askerlerimizin öldürme olayını protesto etti.Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak:’ Bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. Bu vatan ne çektiyse kendisine ihanet eden soysuzlardan çekmiştir. ABD, AB ve İsrail’in kucağına oturan ve bunların taşeronluğunu yapan piç bir örgüt annelerin yüreğine kor düşürmektedir. Gelinler dul, çocuklarımız da yetim kalmaktadır. Meclisteki hain sesi muhakkak susturulmalıdır. Bizim vergilerimizle beslenenler, bölücülük ve yıkıcılık yapmaktadırlar.PKK lı teröristlere kardeşim diyerek, onlara sahip çıkılmakta ve methiyeler dizilmektedir. Bu vatanın birlik ve beraberliğini sağlayacak yetkililer niçin susmaktadırlar? Türk Milleti’nin sabrı zorlanmasın. Terörü yapanlar bunun sonucuna katlanmak mecburiyetindedirler. Büyük şehirlerde araçlar yakılmaktadır. Okullardan anne ve babaları tarafından zorla çıkartılan öğrenciler asker ve polislerimize taş yağdırmaktadırlar. Hangi devlet buna izin verir?Terörün önlenmesi için kanunları düzenlemeyenler yapılanlardan sorumludurlar.Hem vatanın ekmeğini yiyeceksin.Suyunu içeceksin.Havasını teneffüs edeceksin.Sonunda da ihanet ederek,kinini kusacaksın.Buna asla müsamaha gösterilemez.Terörü yapanlar ya da yandaşlar en ağır cezalara çarptırılmalıdırlar.Zarar verdikleri her şeyin parası onlardan alınmalıdır.Çok ağır cezalar uygulanmalıdır.Durmadan af çıkartarak, şehit ailelerinin üzülmesine gönlümüz razı olmaz.

Onlarca af çıkartılmıştır. Hapislerden çıkanlar soluğu terör örgütüne katılmakta bulmuştur. Çıkan mahlukların yaptığı bombalama ve silahlı saldırılarda onlarca vatan evladı şehit edilmiştir. Irak terör üssü olmaktan derhal çıkartılmalıdır. Kapalı kapılar ardında konuşulanlar milletimizi rencide etmektedir. ABD denen emperyalist devler kilometrelerce uzaklıktan gelip, bir milyondan fazla Müslüman kardeşimizin ölmesine sebep olmuştur. Onlar oradadır. Biz sınırdan dalıp, askerlerimizi şehit edenleri terörist itlerini takip edemiyoruz. Sözde bağımsızlık istemiyorum. Bağımsızlık özde olması gerekir. Devletimiz hiçbir zaman bu kadar aciz bir duruma düşürülmemiştir. Dışardan verilen emirle yönetilmekten ne zaman vazgeçeceğiz?’dedi.

Alaçamlı=Köprübaşılı Halk Şairi Reklâm Yazarı Eğitimci Gazeteci Hasan Sancak Kimdir?Orta Karadeniz Bölgesinin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam ilçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Adım soyadım Hasan Sancak’tır. Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. 24 senedir basının içindeyim.53 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. Alaçam ilçesinde 01.01.1956 yılında doğdum. Aslen Trabzon'un Köprübaşı İlçesindenim. Bize burada Hacı Dedeoğlu Sülalesi (SANCAK) derler. (Hacı Seyit Dedeoğlu’ nun-Merhum) en büyük oğlu Yakup Sancak’ın oğluyum. Dokuz kardeşiz. Annemin ismi Emine, (Merhume) babamın Yakup'tur.Alaçam’da sırasıyla Fatih İlkokulu'nu, Alaçam Lisesi’nin orta ve lise kısmını tamamladım. 06.11.1980'de Samsun Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nden mezun oldum. Aynı sene Ankara'da kurayı çekerek, 15.12. 1980 ’de Hatay ili Antakya Atatürk Ortaokulu’nda depo öğretmenliği görevinde bulundum. 14. 01,1981’de ayrıldım. 19.01.1981'de Antakya Şenköy Ortaokulu’na Stajyer Türkçe Öğretmeni olarak tayin edildim. 21.06.1981- 02.01.1982 yılları arasında müdür vekilliği üstlendim.

19.01.1982’de stajyerliğim kalktı.15.12.1983 yılında Antakya Hassa Salmanuşağı Ortaokulu'na gönderildim.15.01.1984'te Isparta 40'ıncı Piyade Alayı'nda, dört ay süreyle, askerlik görevimi er olarak gerçekleştirdim.15.12.1985’te eş durumu dolayısıyla Samsun'un Alaçam İlçesi İmam Hatip Lisesi'ne tayinim çıktı. Burada 15.09.1999 yılına kadar görev yaptım. Aynı tarihte Alaçam Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım. Birinci dönem görev yaptıktan sonra Kaymakamlık oluruyla ikinci dönem Fatih İlköğretim Okulu'na atandım.

Millî Eğitim Bakanlığı'nın çıkarmış olduğu 'Norm Kadro' dolayısıyla 06.07.2000 yılında Alpaslan İlköğretim Okulu'nda Türkçe Öğretmenliği görevine başladım.15 saat Alpaslan İlköğretim Okulu, 15 saat Karşıyaka İlköğretim Okulu'nda Türkçe dersine girdim. Millî Eğitim Bakanlığı'nın çıkartmış olduğu 'Norm Kadro'yu Danıştay'ın değiştirerek, meslekteki kıdeme göre tayinlerin yapılması esasına dayanarak, tekrar tayin istedim.2001 yılının ilk 6 ayında Karşıyaka İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu'nda görev yaptıktan sonra 31.07.2001’de Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda asil öğretmenlik görevine döndüm. Toplam 25 sene dört ay görev yaptıktan sonra bu okuldan 2005–2006 yılının Temmuz ayında emekliye ayrıldım.Ben,1 Aralık 2000 de,44 yaşında gördüğü gerçek rüya reklâm senaryosunu notere onaylatan ve bu tarihten sonra da rüyalarında reklâm senaryoları gören dünyadaki ilk ve tek kişiyim. O tarihten itibaren de düşümde reklâm senaryoları görerek, notere onaylattım. Bu tarihten sonra da reklâm senaryoları yazmaya başladım. Notere onaylattığım ilk gerçek rüya reklâm senaryom ile birlikte, reklâm yazarı oldum. 5 Aralıkla, 12 Aralık 2000 tarihleri arasında ulusal televizyon ve gazeteler beni dünya ve Türkiye’ye flaş haber olarak duyurdular. Coca Cola benden beş sene sonra noter onaylı gerçek rüya reklâm senaryomu dünya ve Türkiye’deki ulusal kanalların reklâm kuşaklarında aynen oynatmıştır. Coca Cola ile mahkememiz şu anda devam etmektedir. Samsun yerel mahkemeyi kaybetmiştim. Yargıtay’a itiraz ettik. Samsun Yerel Mahkemesinin verdiği kararı Yargıtay bozdu. Dava yakında Samsun’da tekrar başlıyor.Şimdiye kadar şiir kitaplarım, NOTER ONAYLI RÜYA REKLÂM SENARYOLARIM, Notere onaylattığım "Televizyonlar İçin 300 e yakın İlginç Yarışmalarım ile kamuoyunun gündemine geldim.Bu reklâm senaryolarımı RÜYALARIMI ÇALDILAR!..Kitabımda okuyucularla buluşturacağım. Google’den Rüyalarımı Çaldılar, Blogcu Hasan Sancak, Noter Onaylı Rüya diye yazarsanız,yüzlerce sayfamla karşılaşırsınız. Çok ilginç alternatif reklâm senaryo önerilerim vardır. Şiir kitaplarıma desteklerinizi bekliyorum. Faturası kesilerek, şiir kitaplarımın iç karton kapaklarında renkli olarak, reklâmlarınızı yaptırabilirsiniz.Çıkan üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarla birlikte basıma hazır 50 tane şiir kitabım ve 5000 tane şiirim bulunmaktadır.50 tanesi notere onaylatılan 400 taneden fazla reklâm senaryom bulunmaktadır. Belirli yıllarda Alaçam'da (T.R.T-A.A.-İ.H.A.-D.H.A -HÜRRİYET-GÜNEŞ-ORTADOĞU-FOTOSPOR-HALK-SANCAK-ALTINOVA Gazetesi' nin muhabirliğini ve temsilciliğini yaptım.

ÇIKAN ŞİİR KİTAPLARIM:

(O' DUR) ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ATATÜRK ŞİİRLERİ (2000)

ONLAR A N ALARIMIZ -ÖĞRETMENİN EN GÜZEL ANNE ŞİİRLERİ.

(2003)BENİM ANNEM MELEKTİ ('2005)

ON TANE ASKER ŞEHİT-DİYARBAKIR HAKKARİ

GENÇ YAŞTAKİ BEDENLER-KAVRULDU DİRİ DİRİDiyarbakır Lice’de-yüreklere kor düştü

Dağlar işgal altında-durum gerçekten kötü

Lice’de dokuz Mehmet-Şemdinli’de bir Mehmet

Çocuklar yetim kaldı-mahvoluyor cemiyetOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriYola döşedikleri-o mayını uzaktan

Şerefsizler patlattı-kurtulmadık tuzaktan

Türkiye’nin dört yanı-görün ateş altında

Acı ile sıkıntı-eksik olmuyor candaOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriPiyonlar iş başında-aldıkları emirle

Pusuları kurarlar-oluştururlar çile

Ormanlarda hainler-sokaklarda yandaşlar

Müsemaha gösterme-kopartılmalı başlarOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriPiyade Tugayı'nın-geçişi sırasında

Mayını patlattılar-bilinmeli o anda

İki uzman çavuşum-yedi tane askerim

Canlarından oldular-yok oldu yiğit erimOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriYaralananlar da var-acımadan vururlar

Dağlarda peydahlanan-alçaklar kudururlar

Gözetle oraları-yola döşetme mayın

Sesimi duyar mısın-ya bayan ya da sayınOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriYozgatlı Uzman Çavuş- başta Salih Akyürek

Bedeni yere düştü-parçalandı o yürek

Karslılar Emrah Polat-o canım Erdal Oral

Onlar ölümü tattı-koptu gitti yeşil dalOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriAntep Zeynel Direkçi- Aydınlı Onur Görmez

Mosmor olmuştur surat-n ‘olur teröristi ez

İlhami Hardal Kilis-Trabzon Murat Çavdar

Mehmet Karaduman’ım-erim Manisalım varOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriŞehittir Miktat Beder-bak Hakkari Şemdinli

Bir er toprağa düştü-bizi yapacak deli

Birlikte mücadele-şu elleri birleştir

Kardeşlik duygusunu içimize yerleştirOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriEn yetkili duy beni-Mecliste hain sesi

Bir an önce susturun-artık harca nefesi

Kanunları işletin-bir kere verin ceza

Ruhları ve vücudu-hemen görmeli ezaOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriVatanın sınırları-söyleyin Kürdistan mı

Yerlere yıkılanlar-acep sizce insan mı

Horlayarak uyuma-acıma yıkıcıya

Mehmet ile birlikte-kıyılıyor bacıyaOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriKararlılık gerekir-asla vermeyin taviz

Azim ve kararlılık-önlenmelidir kriz

Bütünlük bozulamaz-küçük lokma olanı

Kucağa oturturlar-tanı korku salanıOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriSakın pazarlık yapma-kalıcı köklü tedbir

Vakit geçmeden alın-süpürülmeli bu kir

Af çıkarmaya kalkma-kimlikleri kaşıma

Felaketi getirme-gözlerime başımaOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriIrak var ya şu Irak-ora bize çok ırak

Amerika orada-mevsimler geçer kurak

Dolaylı müzakere-Talabani Barzani

Peşlerine takıldık-söyle kuvvetin haniOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriYanlış adımdan dönün-yıldırma ve yıpratma

Sonra da çaresizlik-davran uykuya yatma

Kanun isterim kanun-kaldırın şu elleri

İçinize sokmayın-bizi bölen elleriOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriTerörün hamisi var-timsahın göz yaşları

Şifre ile emirler-zora sokuyor darı

İmralıda Yarasa-bir onu kınasana

Altına kaçırırsın-sana diyorum sanaOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriDemokratik siyaset-bırak safsataları

Hainlik yaparsınız-ağlarız zarı zarı

Hangi derin üzüntü-şehit cenazesine

Bir gitsene göreyim-ne yaparlar sesineOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriKardeşim diyemezsin-kardeşlerin PKK

Uzaktan hissedilir-leş kokulu o ..ka

Rabbi ağzına alma-dinsiz imansızsınız

Ne namaz var ne abdest-kalplerimiz eder cızOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriBahane üretmeyin-terör burada çıkar

Yandaşlar sorumludur-bedeni onlar yakar

Malzemeler illerden-ilçelerden köylerden

Şair Hasan yazıyor-hesap sorun beylerdenOn tane asker şehit-Diyarbakır Hakkari

Genç yaştaki bedenler-kavruldu diri diriHASAN SANCAK

ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ

REKLÂM YAZARI

(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)