Dünyayı köşe bucak dolaşan Ayna programı bir ödül daha aldı.

Bilkent Üniversitesi kültür ve iletişim topluluğu, Samanyolu Televizyonu'nun beğenilen programı Ayna'yı, Yılın Kültür ve Sanat Programı Ödülü'ne layık gördü.

Yıllardır dünyayı adım adım dolaşan ve adeta gitmedik yer bırakmayan Ayna programı bu sefer Bilkent Üniversitesi'nden ödül aldı.

Farklı kültür ve düşünceler arasında köprü kurmayı hedefleyen Bilkent Üniversitesi Kültür ve İletişim Topluluğu'nun bu yıl ilkini gerçekleştirdiği "İletişim Ödülleri" düzenlenen törenle sahiplerine verildi.



Samanyolu Televizyonu'ndan Ayna Programı Bilkent Üniversitesi öğrencileri tarafından Yılın Kültür ve Sanat Programı olarak seçildi.

Herkes tarafından beğeniyle izlenen Ayna'nın ödülünü programın yapımcısı ve sunucusu Saim Orhan aldı.

Ayna programı yapımcısı ve sunucusu Saim Orhan, ‘’biz Ayna olarak insanımıza farklı coğrafyaları göstermeye gayret ediyoruz. İstiyoruz ki insanımız dünyayı tanısın. Dünyayı bilsin dünyayı daha iyi kavrasın’’ dedi.

Gecenin ödül alan isimlerinden biri de Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı idi. Dumanlı, "Yılın Köşe Yazarı" ödülüne layık görüldü.

Ayna, geçtiğimiz salı günü de İstanbul Aydın Üniversitesi'nden ödül almıştı. 4 bin 500 üniversite öğrencisi ve öğretim üyesi arasında yapılan oylamada Ayna "En İyi Gezi Programı" seçilmişti.

Samanyoluhaber..