GÜNDEMİ SARSACAK ŞOK BELGE - Foto

Darbe planları hazırladığı iddia edilen Jandarma eski Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Encümen-i Daniş üyesi olduğu ortaya çıktı...

ŞOK BELGELER İÇİN TIKLAYIN
Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'ya ait olduğu iddia edilen ses kaydında, Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Encümen-i Daniş'e üye olduğu anlatılıyordu. Bu konuşmayı doğrulayan belgeler Asrın Davası'nın delil klasörlerinde yer alıyor.

Encümen-i Daniş üyelerinin yer aldıpı listede eski üyelerin isimleri ve toplantı tarihleri bulunuyor.

İşte bu da konuyla ilgili en önemli bölüm. Encümen-i Daniş üyelerinin devleti yönetenlere, altına imzalarını atarak yolladıkları mektuplardan biri. Üstte, darbe planları hazırladığı iddia edilen Şener Eruygur'un ismi var. Altında da imzası.

Eruygur'un da imzasının bulunduğu mektup, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e gönderilmiş. Mektuptaki tarih, 1 Mayıs 2006'yı gösteriyor. Mektup'ta Sezer'in, Harp Akademilerinde yaptığı konuşmaya teşekkür ediliyor.

Encümen-i Daniş, Asrın Davası'nda, gözaltına alınanlara sorulmasıyla gündeme gelmişti. O günden bu yana, 'ne zaman toplanacakları' kamuoyunca pek bilinmeyen üyelerin toplantılara girişleri çıkışları basın mensuplarınca görüntülenebilir oldu. Ve bugün, 15 günlük aranın ardından, Encümen-i Daniş tekrar toplandı. Kameralar yine oradaydı. Üyelerin büyük bölümü gelmişlerdi. Ancak, toplantılara başkanlık yapan Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Necmettin Karaduman gelmeyince, çıkışta da açıklama yapılmadı.

Samanyoluhaber..