Metrobüs yokuşta kaldı"İstanbul'a uygun değil" raporuna rağmen 2,5 milyon TL'ye alınan metrobüs dün yokuşta kaldı. Çekiciyle götürüldü.İTÜ’nün ‘İstanbul’a uygun değil’ diyerek olumsuz rapor verdiği, Phileas marka metrobüs aracı Haliç çıkışında yolda kaldı. Yokuşu çıkamayan metrobüs çekici ile Zincirlikuyu’ya götürüldüEski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna’nın, 2003 yılında

almak istedikleri ancak, “yol çıkışında sorun olduğu ve rampada arızalandığı” için vazgeçtiklerini söylediği metrobüslerden biri dün arızalandı. Haliç Köprüsü çıkışında yokuştan çıkarken aniden arızalanan metrobüsün arka tarafında diğer metrobüsler birikti. Yolcuları indirilen metrobüs, çekici ile Zincirlikuyu’ya çekilirken ilginç görüntüler oluştu.2,5 MİLYON TL ÇÖPE Mİ ATILDI?

İETT’nin acil müdahale aracıyla gelen ekipler, arızayı gidermek için çalışma yaptı. Arızaya şahit olan bazı vatandaşlar, “2,5 milyon TL çöpe mi atıldı?” diye tepki göstermekten kendini alamadı.


Metrobüslerle ilgili iddialar sürerken, İETT Genel Müdürü Mehmet Öztürk açıklamasında Hollanda markalı araçların rampa çıkamadıkları ve kapılarının kapanmadığı iddialarına tepki göstermişti.İTÜ "İSTANBUL'A UYGUN DEĞİL RAPORU" VERMİŞTİBu arada, metrobüslerle ilgili iddialardan birisi de İETT’nin İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) hazırlattığı rapordu. Rapora göre, “maliyeti çok yüksek olan metrobüsler, İstanbul için uygun değil ve çok pahalıydı.”
Ancak, İTÜ’nün bu raporuna rağmen, İETT, Hollanda markalı araçları seçmişti.
internethaber.com