1 Saatte 4 Camide Yangın


Tuzla ve Pendik'teki 4 Camide Yangın Çıktı.

Tuzla ve Pendik'teki 4 camide yangın çıktı. Polis, yaklaşık 1 saat arayla çoğunluğu müezzin odasında başlayan yangınların kundaklama sonucu çıkmasından şüpheleniyor. Bir caminin kapı kilidinin kırılması, kundaklama şüphesini iyice artırıyor.

Edinilen bilgiye göre, Tuzla Orhanlı Orta Mahalle Merkez Camii, Tuzla Aydınlı Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki Yıldız Camii, Pendik Güllübağlar Mahallesi'ndeki Gül Camii ve Pendik Şeyhli Mahallesi Fatih Camii'nde 12.00 - 13.00 saatleri arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Camilerin birçok eşyası yangında kullanılamaz hale geldi. Yangınların aynı anda çıkmasını şüpheli bulan mahalle sakinleri, bir caminin patlama sesinden sonra kırıldığını ve daha sonra yangın çıktığını söyledi. Bazı mahalle sakinleri de, kırılan kapı kilitlerini göstererek yangınların kasıtlı olarak çıkartıldığı ifade etti. Çoğunluğu müezzin odasında çıkan yangınlar, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Olay yerine gelen polis ekipleri, maddi hasara yol açan yangınların çıkış nedenini araştırıyor.

2008 yılı Aralık ayında yine Anadolu yakasında birçok camide aynı anda yangı çıkmıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nün çalışması sonucu 1 şüpheli gözaltına alınmıştı.


(CİHAN)