Fındık Fabrikasında YangınOrdu'da Bir Fındık Fabrikasında Büyük Çaplı Yangın Çıktı. Fabrikada Büyük Maddi Hasara Sebep Olan Sabaha Karşı Kontrol Altına Alınan Yangında Ölen ya da Yaralanan Olmadı.

Ordu'da bir fındık fabrikasında büyük çaplı yangın çıktı. Fabrikada büyük maddi hasara sebep olan sabaha karşı kontrol altına alınan yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Ordu Ulubey yolu Karacaömer mevkiinde bulunan Emin Poyraz ve ortaklarına ait olduğu belirtilen Poyraz Fındık Fabrikası'nda gece yarısından sonra yangın çıktı. İlk tespitlere göre fabrikanın fındık kavurma bölümünde çıkan yangın hızla yayıldı. Fabrikada birkaç kez patlama meydana geldi. Fabrikada görevli bekçinin haber vermesi üzerine Ordu Belediyesi İtfaiye Ekipleri yangına müdahale etti. Fabrikanın her yerini saran çatı katına da sıçrayan yangını söndürmeye çalışan ekipler araçlarda su bitmesi üzerine güç anlar yaşadı. Ordu'nun yakın ilçelerinden ve Giresun'dan takviye itfaiye ekipleri istendi. Muhtemel vakalara karşı ambulans ekipleri de yangın yerine sevk edildi. Yangın sebebiyle gökyüzünde kalın bir bulut tabakası oluştu.
Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun da yanan fabrikaya gelerek ekiplerden bilgi aldı. Saat 3.00 sıralarında yangın kontrol altına alındı. Herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı yangın sonucu, fabrikada büyük çaplı hasar oluştu. Jandarma, yangınla ilgili soruşturma başlatırken, jandarmaya ait olay yeri inceleme ekipleri hemen çalışmaya başladı. (CİHAN)