'Yanlışlıkla Öldürdük Pardon'a 25 Yıl HapisBolu'da 24 Yaşındaki Uğur Korkulu'yu 'Yanlışlıkla' Öldürüp 'Bunlar Değilmiş, Yanlış Kişilere Saldırdık' Diyen Saldırganlar 25 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Bolu’da 24 yaşındaki Uğur Korkulu’yu ‘yanlışlıkla’ öldürüp ‘Bunlar değilmiş, yanlış kişilere saldırdık’ diyen saldırganlar 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi mezunu Uğur Korkulu (24), 17 Şubat 2007’de, evinin önünde bir grubun saldırısına uğradı. Korkulu, dört kişi tarafından kalbinden, böbreklerinden ve bacaklarından bıçaklandı. Çığlıklar üzerine Uğur Korkulu’nun ablası Çiğdem Korkulu ve babası Ziya Korkulu sokağa fırladı. Kardeşini yerde kanlar içinde bulan Çiğdem Korkulu, sokak içinden çıkan başları şapkalı, ağızları kaşkol ile bağlı iki kişinin kardeşini bıçaklayan dört kişiye, “Bunlar değilmiş, yanlış kişilere saldırdık” dediklerini duydu. Uğur Korkulu, hayatını kaybetti.
Hürriyet, olayı 21 Şubat 2007’de ‘11’inci bıçaktan sonra pardon’ başlığıyla manşetine taşıdı. Bir ay sonra da altı kişi yakalandı. Bakırköy 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2.5 yıl süren davanın karar duruşması 27 Mayıs’ta yapıldı. Mahkeme, Ümit Aynalı, Ekber Seferoğlu ile Aydın Yeşilçimen’in suça karışmadığına belirtti. Uğur Korkulu’yu bıçakladıkları belirlenen Kadir Aslantaş, Yusuf Gündüz ile Orhan Güngör ise müebbet hapse çarptırıldı. Sabıkalarının olmayışı ve mahkemedeki davranışları nedeniyle cezaları 25 yıla indirildi.


haberler.com