Cem Garipoğlu'nun Mürevver Karabulut'u öldürdüğü gün kayıtta olmadığı iddia edilen Bahçeşehir'deki sitenin güvenlik kameraları görüntüleri ortaya çıktı.

95 gün önce Bahçeşehir'deki bir sitedeki villada Cem Garipoğlu tarafından vahşice öldürülen Münevver Karabulut'un parçalanmış cesedi Etiler'de bir çöp konteynırına atılmıştı. Medyanın ve kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen olayın katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun cinayetten sonra yakalanmamış olması kamuoyunda büyük bir öfke yarattı. Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut'un yardım çığlıkları ile ilgili haberleri medyanın manşetlerinden indirmemesi ile olay kamuoyunun gündemindeki önemini yitirmedi. ve Türk Medyasının her biriminde sürekli olayın üzerine gidildi.

Turuncutime.com'un haberine göre; Münevver Karabulut'un vahşice öldürüldüğü gün, Cem Garipoğlu ve ailesinin yaşadığı Bahçeşehir'deki sitenin güvenlik kameralarının çalışmadığı iddia edilmişti. Bu iddialara ne medya ne de Baba Süreyya Karabulut asla inanmadı ve kamera kayıtlarının yok edildiğini iddia etti. Süreyya Karabulut ve Münevver Karabulut'un dostları, tanıyanlar, aileye destek olanlar olayın peşini bir gün olsun bırakmadı. Kamera kayıtlarına ne olduğunu ortaya çıkarmak için Münevver Karabulut ssevenleri ile acı baba Süreyya Karabulut, Garipoğlu Ailesinin Bahçeşehir'de yaşadığı villanın önünde büyük bir gösteri düzenledi.

Bu arada Star Haber Merkezi'ne açıklamalar yapan İstanbul Valisi Muammer Güler yüreklere su serpen sözleri söyledi. Açıklamanın bomba haberi kayboldu denilen sitenin güvenlik kamera kayıtlarının İstanbul Emniyetinin elinde olduğunun açıklanmasıydı. İstanbul Valisi Muammer Güler "Şüphelinin ailesine sesleniyorum. Bu çocuğun adalete teslim edilmesi konusunda toplumun elleri yakalarındadır. Bu vebali taşıyamazlar. Getirip Cem Garipoğlu'nu teslim etsinler. Polis er ya da geç zanlıyı yakalayacaktır." diyerek Garipoğlu Ailesine seslendi.

Vali Güler ayrıca acılı baba Sürreyya Karabulut'a "Sussun" demesinin çok fazla tepki aldığının hatırlatılması üzerine "Acılı baba ve televizyonlara çıkanlar bizden kesin bilgi talep ediyorlar. Ben asla kendisine sussun demedim. Asla böyle bir şey diyemem. Ben sadece biraz daha sabretmesini istedim. Konuşulmamasını istediğimiz şey kirlenmiş yanlış bilgiler. Bunlar hiç bir zaman olayın çözümüne katkı sağlamıyor. Bizim işimizi kolaylaştırmıyor." diyerek olayın yanlış anlaşıldığını belirtti.
Cem Garipoğlu'nun yurt dışına kaçmış olabileceği ve bazı ülkelerde görüldüğü iddialarına ise Muammer Güler; "Suriye'de olduğunu, Rusya'da olduğunu söyleyen var. Bir çok şey kontrol ediliyor. Yabancı bir ülkeyi kontrol edebilme durumumuz yok, Biz Türkiye'de olduğunu düşünüyoruz." dedi.

İstanbul Valisi Muammer Güler; Münevver olayından 1,5 saat sonra zanlıyı tespit ettiklerini, 4,5 saat içinde bütün delilleri bulduklarını ve her şeyin bir bir ortaya çıkacağını ellerindeki her türlü bilgiyi kamuoyu ile paylaşamayacaklarını belirtti. Vali Güler'in açıklamalarındaki asıl bomba ise kamera kayıları konusunda oldu. Vali Güler; "Kayboldu denen sitenin güvenlik kameraları kayıtları var. Sitenin güvenlik kameraları görüntülerinde tek başına olduğu yerlerde var. flu görüntülerde var, başka şüpheliler de var. görüntülerde tek başına olan kısım var" diyerek kamera kayıtlarının kaybolmadığını açıkladı.

Satanist iddiaların hatırlatılması üzerine; "Şu anda satanist bulgu yok ama Münevver'in ailesinin, Levent Garipoğlu ve Cem Garipoğlu'nun satanist sitelere üye olduğunu söylediği için o da araştırılıyor. Biz her duyumu araştırıyoruz." dedi. Güler; "Bu olay da tek sıkıntı zanlının elimizde olmamasıdır." diyerek zanlının en kısa sürede yakalanacağının altını çizdi.

16 KAMERA KAYDI VAR

Bahçeşehir'deki Şelala Evleri 73 numaradaki villa, tam 16 kamerayla gözetleniyor. Cinayetten önce eve giriş anı, cinayetten sonra evden çıkanlar ve genç kızın cesedinin yüklendiği otomobil kamera görüntülerine takıldı.

mynet