Samsun'da evinin önünde oynayan 8 yaşındaki çocuk, başıboş sokak köpeği tarafından kafasından ısırılarak ağır yaralandı.


Edinilen bilgiye göre, merkez İlkadım ilçesi Kışla Mahallesi İdeli Sokak'ta evinin önünde oynayan Hakan B. (8), sabah 08.45 sıralarında sokak köpeğinin saldırısında uğradı. Hakan'ın saldırıya uğradığını gören komşusu Şeref Sekmen, 2. katın balkonundan atlayarak Hakan'ı köpeğin saldırısından kurtardı. Daha sonra küçük Hakan, komşuları tarafından Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kafasından ve kolundan ağır bir şekilde yaralanan çocuğa ilk müdahale acil serviste yapıldı. Gerekli müdahalesi yapılan Hakan B., müşahede altında tutuluyor.

Hakan B.'nin annesi Mecbure B., olayı kendisinin görmediğini, evden çıkana kadar çocuğunu komşularının kurtardığını belirterek, yaygınlaşan sokak köpeklerine karşı biran önce önlem alınmasını istedi.

Çocuğu kurtaran Şeref Sekmen, sabah kahvaltı yaparken bir çocuk çığlığı ile balkona çıktığını belirterek, "Köpek, çocuğu ağzına almış ve poşet sallar gibi sallıyordu.

Balkondan atladım ve çocuğu köpekten kurtardım. Daha sonra çocuğu hastaneye getirdik" dedi. Mahalle sakinleri de başıboş köpek korkusundan çocuklarını sokağa çıkaramadıklarını belirterek, belediyelerin önlem almasını istedi.

İHA