'Ölmeyin Ne Olur'

Yalova'da Dün Akşam Caddeden Karşıya Geçmek İsteyen Ortaş Ailesine Otomobil Çarptı. Hafif Yaralandığı Kazada Eşini ve Kızını Kaybeden Mehmet Hanefi Ortaş İse Cesedlerin Yanında 'Ne Olur Ölmeyin' Diye Ağladı.

Yalova’da dün akşam caddeden karşıya geçmek isteyen Ortaş ailesine otomobil çarptı. Hafif yaralandığı kazada eşini ve kızını kaybeden Mehmet Hanefi Ortaş ise cesedlerin yanında ‘Ne olur ölmeyin’ diye ağladı.
İŞTE YÜREK BURKAN FOTOĞRAFLAR Kaza, Yalova’nın Çiftlikköy İlçesi’nden geçen E-130 karayolunda dün akşam meydana geldi. 45 yaşındaki Mehmet Hanefi Ortaş, 32 yaşındaki eşi Güler ve 5 yaşındaki kızı Merve Ortaş’la birlikte karşıdan karşıya geçmek istedi. O sırada aileye Kocaeli’den Yalova’ya gitmekte olan Ramazan A.’nın kullandığı 77 DS 658 plakalı otomobil çarptı. Mehmet Hanefi Ortaş’ın hafif yaralandığı kazada Güler Ortaş ile kızı Merve olay yerinde yaşamını yitirdi.

Eşi ve kızı gözleri önünde ölmesi üzerine sinir krizi geçiren Mehmet Hanefi Ortaş, üzerleri örtülü olan cesetlerin nabzını kontrol edip saçlarını ve vücutlarını okşadı. “Ne olur ölmeyin. Allah’ım bu bir rüya olsun. Ben şimdi ne yapacağım? Keşke ben ölseydim” diye gözyaşı döken Ortaş, daha sonra cesedleri kucaklayıp hastaneye götürmek istedi. Olay yerindeki polis ve 112 Acil Servis görevlileri de Mehmet Hanefi Ortaş’ı sakinleştirmekte oldukça zorlandı. Yalova- Kocaeli Karayolu’nun bir saat kapanmasına neden olan kazayla ilgili soruşturmaya Yalova Cumhuriyet Savcılığı’nca başlanırken, aileye çarpan otomobilin sürücüsü Ramazan A. gözaltına alındı.haberler.com