+ Konu Cevapla
4 / 6 Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 SonuncuSonuncu
16 den 20´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu

11 Yaşındaki Kız SBS İçin Annesini Öldürdü

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  11 Yaşındaki Kız SBS İçin Annesini Öldürdü Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #16
  VIP HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  derinlerde bir yerlerde
  Mesajlar
  3.157
  Blog Yazıları
  32
  Tecrübe Puanı
  107374587

  Tanımlı Ce: 11 Yaşındaki Kız SBS İçin Annesini Öldürdü

  Annesini uykusunda öldüren küçük R.A., son derece çalışkan, başarılı ve yetenekliydi. Ama uyumsuzdu da; çünkü ’tarz’ giyiniyor, ailesine inat ’ressam, tiyatrocu, dansçı’ olmak istiyor, sevgilisiyle elele dolaştığı için okuldan alınınca kolunu jiletleyecek kadar öfkeleniyordu. ’Herkes beni tuhaf buluyor’ diyen küçük R.’yi cinayete kadar götüren ruh hali, belki de bir öğretmeninin şu sözlerinde gizli: "Çevresi sindiremedi. Farklı olan yok edilir."

  İŞTE BÖYLE GÖZALTINA ALINDI
  R.A., 1997 doğumlu. Bitlisli Songül (39) ile Diyarbakır Çermikli Ali A.’nın (46) beş çocuğundan dördüncüsü. Baba Ali A., memur. Aynı zamanda ekmek fırını ve odun deposu var. Aile, nüfusun büyük çoğunluğunu Güneydoğu’dan göçenlerin oluşturduğu yoksul Şakirpaşa’nın az sayıdaki hali vakti iyilerinden. Yüksek duvarla çevrili üç katlı evinde, evli iki büyük oğlu Abdülhalim (18) ve Mustafa (17), Alime (19), R. ve Y. ile birlikte yaşıyorlardı.

  Polisin gözü bu semtte

  Şakirpaşa, Adana polisinin dikkatle izlediği semtlerden. Çünkü burada PKK’nın yanısıra Hizbullah ve Aczimendiler kitle tabanına sahip. Aile dindar, ama büyük oğul Abdülhalim, son aylarda daha da ileri gitti. Mahalle sakinleri onu yalınayak, uzun cübbeli ve başında külahıyla yürürken görüyordu. Adı Aczimendiye çıkmıştı. Anne Songül ve büyük kızı Alime; eşi, oğulları ile kara çarşaf giyen iki gelinin aksine, mazbut bir Anadolu Müslümanıydı.

  Uzun kolu kısaltıyordu

  Küçük R., babasının üvey annesi ve aynı zamanda teyzesi olan Nezire’nin yanında büyüdü. Bir yıl önce evine döndüğünde ailesinden o kadar farklıydı ki, yadırgadı anne babası. Annesi öğretmenlerine de yakınıyordu. "Uzun kollu tişört alıyorum, R. kesip kısa kollu yapıyor" diye. R., okulda da sıradan öğrencilerden çok farklıydı. Tarz giyiniyordu. Çalışkan öğrencilerin sınıfının en çalışkan ama en uyumsuz öğrencisiydi. Tek başınaydı.

  Çok güzel resimler yapıyordu. Resim atölyesinde çalışırken öğretmenini "Beni anlamıyorlar, tuhaf buluyorlar. Çok sıkılıyorum. SBS’ye girip Anadolu Lisesi’ni kazanacağım. Ressam, tiyatrocu ya da dansçı olacağım" diyordu. Okula huzursuz gelir, Rehberlik öğretmeniyle konuşup rahatlardı. Öğretmeninin teşhisi, R.’deki mükemmelliyetçilik duygusuydu. Kendisini evde de okulda da yalnız hissediyor, iletişim eksikliği yaşıyordu. İlköğretim sonrası çocuklarını okula göndermeyen ailede R., okumakta ısrar eden tek çocuktu.

  ’Annem çok dövüyor’

  Öğretmenine, "Annem çok dövüyor, çok karışıyor. Anadolu Lisesi’ne gideceğim ama yollamıyor, evde kimse okumadı diye" diyordu. Altı ay öne kolundaki jilet izlerini ilk rehberlik öğretmeni gördü. R. vücunu jiletliyordu. Öğretmeni ’mazoşist’ olduğunu düşündü. Anne ve babayla görüştü, psikoloğa ötürmelerini söyledi. İkibuçuk ay önce okuldaki son gününde, bu kez resim öğretmeni jilet izlerini gördü. Sordu; R. hemen konuyu değiştirdi. Öğrencisinin ardından gözyaşı döken öğretmeni, "Zeki, hassas, aktif ve renkliydi. Çevresi sindiremedi. Farklı olan yok edilir. R.’yi törpülemek için baskı altına aldılar" diyor.

  Yurtta da dışlandı

  R.A.,
  cinayet sonrası yerleştirildiği çocuk yuvasında da, yaptığını öğrenen çoğu öksüz diğer çocuklar tarafından dışlandı. Kendisiyle kimse konuşmayınca, küçük kız yurt görevlilerine cinayeti abisinin işlediğini söyledi. Ancak kriminal incelemede tabancayı kızın kullandığı kesinleşti. R.A.’nin kemik yaşının Adli Tıp tarafından belirlenmesi bekleniyor. Kız, bu raporda 12 yaşın üstünde çıkarsa ’cezai ehliyet’ kazanacak.

  Ağır küfretti dayanamadım

  CİNAYETİN
  ardından suçunu itiraf eden R.A., annesi Songül A.’nın sürekli kendisine kötü davrandığını, eğitimini sürdürmesine engel olduğunu, olay günü de küfrettiğini belirterek, şunları söyledi: "Sabah namazının ardından odaya geldi. Ben de SBS için erken uyandım. Biraz daha derse baktım. Beni uyanık görünce çok ağır küfretti, ’Seni okutmayacağım, boşuna uğraşıyorsun’ dedi. Dayanamadım, babamın silahını dolaptan aldım."

  ’Annemi öldüreceğim, ceza almam’

  POLİSİN
  ifadesini aldığı 19 yaşındaki abla Alime A., kız kardeşinin sürekli annesiyle tartıştığını söyledi. Alime A., şunları anlattı: "Son olarak sevgilisi için kolunu jiletle kestiği için okuldan alınınca, gün boyu televizyon izlemeye başladı. Geçen hafta yanıma gelip, ’Televizyonda gördüm, annesini öldüren çocuğa ceza vermemişler. Ben de annemi öldüreceğim’ dedi. Çocuk olduğu için dikkate almadım. Zaman zaman anneme de ’Seni öldürürüm’ diye çıkışlar yapardı."

  ’O benim evladım’

  ANNE cinayetininişlendiği evin önünde taziye çadırı kurulurken, küçük R.A.’nın 10 öğretmeni de baba Ali A.’ya başsağlığı diledi. Acılı baba, "Kim evladını bırakır? Benim ciğerim, bir parçam. Evladımın arkasındayım. Kızımı problem çıkardığı için okuldan 1.5 ay önce aldık. Ailemin Hizbullahçı, tarikatçı olduğu öne sürülüyor. Böyle bir şey yok" dedi.

  3 yılda aile içi 16 cinayet

  ADANA’
  dasadece bu yıl aile içi şiddete bağlı 5 olay yaşandı. Son 3 yılda bu kapsamdaki olaylarda 16 cinayet işlendi.

  hürriyet

 2. #17
  yabanci macche Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Mesajlar
  1
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: 11 Yaşındaki Kız SBS İçin Annesini Öldürdü

  Bence sorun gençlerden cok onları yetiştiren yetişkinlerde herkez el bebek gül bebek büyürse kimsede saygı kalmaz kimsede sevgi kalmaz artık 7-8 yasında cocuk elinde sigarayla gezıyo ve kimse ses cıkaramıyo bizim zamanımızda böylemiydi beni yetiştirenlere saygı duyuyorum gerektiğinde dayak ta yedim ama ellerine sağlık diyorum şimdi

 3. #18
  Demirbaş casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra Baktabul'un Çılgını casandra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2008
  Bulunduğu Yer
  malatya
  Mesajlar
  859
  Blog Yazıları
  6
  Tecrübe Puanı
  47916839

  Tanımlı Ce: 11 Yaşındaki Kız SBS İçin Annesini Öldürdü

  Yazık günah ya böyle bir anneye doğrusu pek acımadım ama kıza gerçekten acıdım çünkü bu yaşda böle bir olay yaşadı onun şimdiki ve gelecekti psikolojisini düşünemiyorum insanlar aaa bak b 11 yaşında iken annesini öldürmüştü cani diyecekler ve hiç annede suç bulmayacaklardır eminim

 4. #19
  Onursal Üye MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM Baktabul'un Çılgını MeLeK GiZeM - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2009
  Bulunduğu Yer
  кαяαиŁıк! / Κayѕзri ~
  Mesajlar
  5.049
  Blog Yazıları
  68
  Tecrübe Puanı
  107374707

  Tanımlı Ce: 11 Yaşındaki Kız SBS İçin Annesini Öldürdü

  HerŞeyin baŞı cahillik..Kızı okutSan çağdaş modern bir aile yapın oLsa böyLe bişi zaten oLmaz. Son günLerde oLanLardan sonRa bu üLkede hiç birŞey şaşırtmıyor.Eğitim sistemi bozuk olan ülkenin her aLanda geri kaLması kaçınılmazdır.

 5. #20
  VIP HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm Baktabul'un Çılgını HaYaLGöZlÜm - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  derinlerde bir yerlerde
  Mesajlar
  3.157
  Blog Yazıları
  32
  Tecrübe Puanı
  107374587

  Tanımlı Ce: 11 Yaşındaki Kız SBS İçin Annesini Öldürdü

  Adana’da annesi 39 yaşındaki Songül A.’yı öldüren 12 yaşındaki R.A.’nın ‘cezai ehliyeti’ olup olmayacağına ilişkin gerçek yaşı ile ilgili tereddütler yaşanırken, nüfusa kayıtlı olduğu tarih ile gerçek doğum tarihinin aynı olduğu belirlendi. Böylece R.A.'nın yargılanmayacağı ortaya çıktı. R.A., 61 gün sonra cinayeti işlemiş olsaydı, yasa gereği 12 yaşını dolduranlar ‘cezai ehliyet kazandığı için’ yargılanabilecekti.

  R.A.’nın nüfus kaydı, dün resmi olarak çıkartılarak cinayetle ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığı’ndaki dosyaya konuldu. Bu belgede, küçük kızın doğum tarihi 07.08.1997 olarak görünüyor. Bu arada babası Ali A., çocuğunun doğumunun hastanede gerçekleştiğini ve günü gününe nüfusa kaydettirdiğini söyledi. Sözkonusu hastane, bir devlet hastanesi olduğu için savcılık bu hastane kayıtlarının istenmesini kararlaştırdı. Babanın iddia ettiği gibi bir sonuç çıkması halinde, doğum devlet hastanesinde gerçekleştiği için savcılığın ayrıca ‘kemik yaşı’ testi yaptırmayacağı, nüfustaki doğum tarihini dikkate alacağı belirtildi.
  R.A.’nın yargılanıp yargılanmaması konusunda düğümü çözecek doğum kayıtlarına DHA ulaştı. Bu belgelere göre; Adana’da o tarihte SSK’ya ait olan Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde anne Songül A. çocuğunu nüfus kaydındaki gibi 07.08.1997’de dünyaya getirdi. 13997 karantina numaralı Tıbbi Muayene ve Müşahade formundaki kayıtlara göre, normal doğumda bebek cinsiyeti kız ve kilosu 3 bin 510 gram. Böylece, hastane kayıtları ile nüfus kaydında doğum tarihi aynı çıkan R.A.’nın cezai ehliyetinin olmadığı kesinleşti. Belgelere göre, 12 yaşını doldurmadığı anlaşılan R.A. hakkında soruşturma açılmayacak ve kemik yaşı testi de yapılmayacak.
  R.A., Seyhan İlköğretim Okulu’nda 13 yaş grubunun okuduğu 7’nci sınıf öğrencisi olması, bunun yanı sıra, yasaya göre 12 yaş üstü çocuklar yargılanabildiği için, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, ‘kemik yaşı’ olarak tanımlanan gerçek yaşının belirlenmesini gündeme getirmişti. Hastane kayıtlarının savcılığa intikal etmesi ile cinayet dosyası R.A. yönünden kapanırken, sadece cinayetin oluş şekline ilişkin doğabilecek ihtimaller üzerinde durulması bekleniyor.

  Şu an devlet korumasında yurtta kalan R.A.’nın okula erken yazdırıldığı anlaşılırken, ailesi R.A.’yı almak istemesi halinde dava açması gerekecek. Baba Ali A. çocuklarını yanlarına almak istediklerini söylemişti.

  Yaş küçüklüğü

  Türk Ceza Kanunu'nun suçluların yaş küçüklüğü durumunu belirten 31’inci maddesin 1’inci fıkrasına göre, R.A.’nın ceza ehliyeti yok. TCY’nin bu maddesinde, ‘Fiili işlediği sırada oniki yaşını doldurmamış olan çocukların ceza sorumluluğu yoktur. Bu kişiler hakkında, ceza kovuşturması yapılamaz; ancak, çocuklara özgü güvenlik tedbirleri uygulanabilir’ deniyor. R.A.’nın cinayeti işlediği tarih 7 Haziran 2009. Bu tarih dikkate alındığında 12 yaşını doldurmasına 61 gün kaldığı anlaşılan R.A., ceza almaktan da kurtuluyor, hakkında güvenlik tedbiri uygulanabiliyor.
  hürriyet

+ Konu Cevapla
4 / 6 Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Annesini tartakladı kardeşini öldürdü
  By Kaileena in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-12-2011, 19:56
 2. Tüfekle oynayan çocuk annesini öldürdü!
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-28-2010, 08:34
 3. Annesini döven ağabeyini öldürdü
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-20-2007, 09:47
 4. Annesini Sokakta Öldürdü
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 09-20-2007, 02:11
 5. Annesini, ilişkisi olduğu için öldürdü
  By Safak in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-21-2007, 17:59

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375