Polisler Tarafından Dövüldüğü İddiası

Diyarbakır'ın Ergani İlçesinde, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Armutoğlu, Polisler Tarafından Dövüldüğü İddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına Suç Duyurusunda Bulundu.
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Armutoğlu, polisler tarafından dövüldüğü iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Armutoğlu, Savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde, Ergani Kaymakamlığınca Şehir Stadyumu'nda 8 Haziranda düzenlenen Gençlik Konseri'nde görevli olduğunu belirtti.

Konserin başladığı sırada, ön tarafta yığılma ve bir çocuğun ezilme tehlikesi geçirmekte olduğunu görünce müdahale etmek istediğini ifade eden Armutoğlu, şikayet dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: ''Bu sırada yanımda bulunan sivil polis memuru (Sen kimsin? Ne işin var burada, geç o tarafa) diyerek beni seyircilerin arasına itti. Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olduğumu ve görevli olduğumu söylememe rağmen, müdahale edince aramızda tartışma başladı. Bunun üzerine diğer resmi polislerle birlikte beni tekme Tokat döverek darbetmeye başladılar. Milli Eğitim Müdürü ve vatandaşlar olmasaydı, beni linç edeceklerdi. Bana saldıran ve döven polisleri görsem tanırım. Bana müessir fiil uygulayan polis memurlarından şikayetçiyim. Beni döven bu polisler hakkında yasal işlemin yapılması ve gereken cezanın verilmesi hususunda gereğini arz ederim.'' Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Armutoğlu'nun dilekçesinin Savcılıkça işleme konulduğu bildirildi.haberler.com