Başbakan Erdoğan, Taraf Gazetesi’nin Genelkurmay Harekat Dairesi tarafından hazırlandığını iddia ettiği "irtica ile mücadele eylem planı" için "Demokratik bir ortamda AK Parti’ye karşı yapılan bu gayri hukuku sürece seyirci kalamayız. Gerekirse biz de ilgililerle, onlara yönelik olarak davaları açacağız" dedi.

Şanlıurfa’da AKP il kongresine katılan Erdoğan özetle şunları söyledi:

Araştırıyoruz

İşte son günlerde gazetelerin yaptığı haberleri görüyorsunuz. Ak Parti üzerinde oynanması düşünülen oyunları görüyorsunuz. Şu anda biz de bunları araştırıyoruz. Gerekirse biz de ilgililerle, onlara yönelik olarak davaları açacağız.

Fener-mener

Bunlardan geri duramayız. Demokratik bir ortamda Ak Parti’ye karşı yapılan bu gayri hukuku sürece seyirci kalamayız. Gereken neyse bunların hepsi yapılacak. İşte onun için gecemizi gündüzümüze katıyor durmadan bıkıp usanmadan millete hizmet etmeyi sürdürüyor canla başla çalışıyoruz

Baykal ikide bir çıkıyor ilişkilendirmeye çalışıyor, fener-mener. Ak Parti’nin kasasına kurulduğundan bu yana gayrı meşru 1 kuruş para girmemiştir. Bize dürüstlük dersi vermeye çalışıyorsun önce aynaya bir bak. Öyle boş dosyalarla dürüstlük olmuyor Sayın Baykal önce bunu hallet.

Tamamı yalan

Var mı şartnamede İsrail? Nereden çıkardanız İsrail’i? Olmayan bir şey hiç ilgisi alakası yok ama dert başka. Bu ülkenin menfaatlerine gelince ne CHP, MHP, DTP’si hiçbirisiyle mukayese dahi edilemez. Ve bu iddiaların tamamı yalandır. Yabancıların geleceği, sınırın tehdit altında olacağı tümü hırçın kaybetmiş muhalefetin asılsız iddialarıdır.

Muhalefete kurban

(Salondakilerin, "Baykal istifa" şeklinde slogan atmaları üzerine) Yok, yok, yok... Aman, aman, aman... Öyle muhalefete can kurban, dursun, dursun...

hürriyet